Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: parkirni senzori pomoć  (Posjeta: 9329 vremena)

Offline MacSlavko

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi
Odg: parkirni senzori pomoć
« Odgovori #20 u: Listopad 06, 2019, 22:01:14 »
Metoda provjere senzora bez dijagnostike: ako imaš nekoga da ti drži auto na kvačilu dok je mjenjač u rikvercu, prođi prstom po svim senzorima. Trebao bi osjetiti blago peckanje na jagodici prsta kad ih dotakneš. Onaj kod kojeg to ne budeš osjetio je mrtav.
Ako pak svi peckaju, a i dalje ti javlja grešku, onda je kvar negdje drugdje, na samome PDC modulu ili negdje u žicologiji...

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
« Odgovori #21 u: Listopad 06, 2019, 23:00:22 »
Ne radi ta metoda kod Peugeota, jer čim imaš grešku u sistemu, sve se pogasi, tako se nema šta osjetiti.

Offline Žile

• 508
  • Auto: Peugeot 508 2.0 HDi
« Odgovori #22 u: Listopad 06, 2019, 23:19:24 »
Glavni problem je šta sad najvjerojatnije neću moć pronaći ništa jer sad rade, tako da DB (možda) neće pokazati ništa, neki dan kad nisu radili pokazivalo mi je nešto...nešto i desno, da sam bar zapisao, ne sječam se, ali nije pokazao specifičnu grešku tipa senzor taj i taj ili modul ili...
Kako god otići ću sutra u električara i sam ga spojiti na DB, pa vam javim.
IN HOC SIGNO VINCES

Offline dragi

• 308
  • Auto: Peugeot 308 1,6 16V VTi Sportium
« Odgovori #23 u: Listopad 07, 2019, 19:41:43 »

Ok, a kako otkriti jeli do senzora (i to kojeg) ili je do neke instalacije ili do modula?
Neki dan je padala ona luda kiša i vjerojatno je to uzrok...prilikom pranja auta u praoni, sve bi bilo uredu...radi se o CC.
Sad trenutno senzori rade.

Jednom mi se desilo nešto slično kao i tebi, podivljali skroz nakon pranja miniwashom di sam po svemu sudeći previše mlatio mlazom po zadnjem braniku. Uglavnom, parkirao sam auto nasred dvorišta, daleko od svih prepreka, dao kontakt ključem, ubacio u rikverc, izašao vani i stavljao dlan uz svaki senzor, jedan po jedan, usput osluškujući da li sviraju. Kako su svi radili, jednostavno sam pustio da se osuše, pazeći kasnije da ne udaram mlazom izravno po njima i problem se od tada više nije ponovio