Autor Tema: Peugeot 307 2.0 HDI 66kw - slabo vuce  (Posjeta: 4927 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

lexy

• Gost
Peugeot 307 2.0 HDI 66kw - slabo vuce
« : Svibanj 29, 2013, 21:54:18 »
Pozdrav, slabo mi vuce 307-ica, uz brdo kuda golf 2 izvlaci 3 bez problema, ja jedva, jedva 2! Inace slabo vuce i po ravnom. Niđe veze... Auto sam takav kupio ali do sada sam mislio da je to normalno medjutim sad sam 100% siguran da nesto nije u redu.. Prije kupovine auto su pregledali majstori, spajan je na dijagnostiku i rekli su da je sve ok..

- auto je bez fapa i zmajca tako su rekli majstori...

Danas mi zasvijetli lapmica kako sam saznao preko googla zove se "check engine" (slika ispod), stanem ugasim/upalim auto lampica prestade da svijetli od tad nije vise...  Danas dam auto starom da provoza i pojavi mu se error "antipollution fault".

« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2013, 22:11:25 lexy »

Offline Miro1.1

• Predsjedništvo
  • RCZ
  • Spol: Muški
    • Galerija auta
  • Auto: 207 Sportium 1.4 VTi, 308 Envy 1.4 VTi
Odg: Peugeot 307 2.0 HDI 66kw - slabo vuce
« Odgovori #1 : Svibanj 30, 2013, 10:14:53 »
Bez ponovne dijagnostike ništa nećeš znati.
Nije bitno koji auto voziš, ako je taj auto Peugeot.

lexy

• Gost
« Odgovori #2 : Svibanj 31, 2013, 14:36:22 »
Od prilike sta bi moglo biti ?

Offline zac20cej

• Član kluba
  • RCZ
  • ...lepe ti je Zagorje zeleno... :)
  • Auto: Peugeot 307 1.6e 16V XS, srpanj 2003.
  • Lokacija: Staro Brestje (10360 Sesvete) - Grad Zagreb - Krapina ;)
« Odgovori #3 : Lipanj 01, 2013, 18:33:19 »
Vidim da ti imaš dizelaša, ja imam benzinca, to mi se jednom pojavilo kad sam doslovce ostao skoro bez goriva i onda napunio puni rezervar...valjda se smeće sa dna bilo diglo il je povukao prilikom paljenja...od onda pazim da ne dođem do rezerve kak se veli...
:) ...nemrem se ja kvarit kol'ko mene gazda može popravljat...french lover... :french:

lexy

• Gost
« Odgovori #4 : Lipanj 04, 2013, 17:37:15 »
Otisao mjerac protoka zraka :D Majstor otkopcao neki kabal sa njega i evo sad vuce normala, kaze da ga tako vozim dok ne kupim novi pa da zamjenimo...

Cuo sam da se moze ocistiti sprejem za karburatore, ima li neko upustvo kako se to radi pa da probam..

Offline Tuncar

• 508
  • Auto: P406 2.0 HDi
« Odgovori #5 : Lipanj 04, 2013, 20:14:57 »
To je i meni otišlo sad, nisam još kupio...cijena novog je oko 1000kn...  :tuga:
Dugogodišnji mehaničar što radi u Peugeotovom servisu inače mi je rekao da to jednostavno izgori i treba novi, on je sebi na Picassu hdi isto novi stavio nedavno...valjda hoće to na 10+ godina otić...

Offline NoNickName

• 308
    • Nosco d.o.o.
  • Auto: P307 SW 2.0 HDI 66 kW
« Odgovori #6 : Lipanj 04, 2013, 20:20:43 »
Pozdrav Lexy!

Otisao mjerac protoka zraka :D Majstor otkopcao neki kabal sa njega i evo sad vuce normala, kaze da ga tako vozim dok ne kupim novi pa da zamjenimo...

Cuo sam da se moze ocistiti sprejem za karburatore, ima li neko upustvo kako se to radi pa da probam..

Kupi novoga, ugradi i zaboravi na taj problem .... to je besplatni savjet

Moj mjerač je bio ispravan, ali kako su neki članovi napisali da su nešto kao čistili (ovo je ispalo da nije besplatni savjet) sa nekim sprejevima za kočnice ili pak za rasplinjač i ja sam ga skinuo našpricao sa sprejem za kočnice, ali naravno nisam uspio očistiti elektrode do punog sjaja ... da ne ispadnem lijen uzmem krpicu i laganini počnem glancati elektrode i naravno krpa nekako zapne i jednu elektrodu otkinem .... telefon-strka oko nabave .... gdje ima novi, cijena nije toliko bitna, jer prekosutra moram za Makedoniju .... nudili 3 vrste uz naravno 3 cijene, isti model drugi proizvođač ... u PEG servisu u Zagrebu cijena je bila OK za neki "kao" originalni ali nemaju ga na lageru - nije za vjerovati .... kupio sam nekog klona po srednjoj cijeni i vozim se bez brige ... pitaj kod Tokića ili auto krešo ...ne nasjedaj na originale originala, mislim da su precjenjeni ...

pouka ... ne popravljaj ono što radi .... ja sam to naučio u privatnoj školi (svi znate da su privatne škole skupe) na vama koji ovo čitate je samo da zapamtite  ;)

Pozdrav, NNN
Postoji samo jedan put, ali svatko ga mora proći na svoj način.

lexy

• Gost
« Odgovori #7 : Lipanj 04, 2013, 23:35:14 »
Pozdrav :D NoNickName

Samo ne znam je li taj mjerac protoka zraka mogao biti razlog velike potrosnje, pa on meni trosi 8l, previse zar ne, koliko vama trosi ?

Offline silentshoot

• Član kluba
  • RCZ
  • Auto: Citroen C4 II
Re: Peugeot 307 2.0 HDI 66kw - slabo vuce
« Odgovori #8 : Lipanj 05, 2013, 00:07:55 »
Moguce,jer ako nije radio ispravno krive informacije je slao kompjuteru, pa je s time i povecao potrosnju,to je potrosni materijal,kupis novi i na miru,trosi ce koliko ga stisces i vozis,mirniji rad i potezati ce onoliko koliko moze i koliko mu das...

Sent from my U8815 using Tapatalk 2

Offline Tuncar

• 508
« Odgovori #9 : Lipanj 05, 2013, 02:12:35 »
Da, trosit ce ti vise jer ne baca pravilnu smjesu jer nemoze ocitat protok zraka..i dimi ti vise sigurno.

Offline NoNickName

• 308
    • Nosco d.o.o.
  • Auto: P307 SW 2.0 HDI 66 kW
« Odgovori #10 : Lipanj 05, 2013, 09:59:51 »
Pozdrav lexy  :smile:

Pozdrav :D NoNickName

Samo ne znam je li taj mjerac protoka zraka mogao biti razlog velike potrosnje, pa on meni trosi 8l, previse zar ne, koliko vama trosi ?

Pa pokvareni mjerač protoka zraka može biti uzrok povećane potrošnje ...

Ja imam isti auto 307SW a kako ga često voze svi u obitelji (naravno ja tankiram) na ekranu je prosjek od 7,6 l .... dok pretežito vozim samo ja onda je nešto manje ... ali djeca normalno .... "vozi Miško" i po plinu  ;)

Lijepi pozdrav NNN
Postoji samo jedan put, ali svatko ga mora proći na svoj način.

Offline silentshoot

• Član kluba
  • RCZ
  • Auto: Citroen C4 II
« Odgovori #11 : Lipanj 05, 2013, 11:31:26 »
Kao da slušam svog starog... :D:

lexy

• Gost
« Odgovori #12 : Lipanj 20, 2013, 10:05:29 »
Danas sam probao 2-3 mafa, iako su ispravni i odgovaraju mom vozilu opet osjetim da auto bolje vuce i ide bez njih (kad ih iskopcam)... Jel' to tako treba :D ?

prase1010

• Gost
« Odgovori #13 : Srpanj 26, 2013, 12:53:12 »
pozz svima
evo kad smo kod ove teme imam skoro isti slucaj:
307ica,2.0hdi sw,2002. 90ks, 164000km
kupio sam ga sa 118000km na poznato i prezadovoljan sam sa autom,od potrosnje do komfora.
nedavno mi kaze zena(posto ga ona vecinom vozi) da je u voznji zapistalo jednom i nije stigla vidjeti sta pise jer se odma ugasilo,to se desilo 2 puta u protekla 3 mjeseca...
i tako ja idem polako kroz ulicu u 3.brzini gotovo na leru,lagano drzim gas i lijevom nogom lagano pritisnem kocnicu(cinilo mi se da kocione plocice zveckaju),kad ono ANTIPOLLUTION FAULT,ja pustim ono prestane,opet stisnem tako ono opet..no nece uvijek,samo na malim obrtajima kada ga zagusim.
sad sam se malo interesirao po netu u vezi toga i vidim da ljudi svasta pisu,od adblue pa do banalnih sitnica...ugl.auto vuce kao i prije,nema cukanja,gasenja,tusenja i sl. sto je kod nekih slucaj.
malo sam gledao ispod auta,nisam vidio nista osim lagano nagorjelog zadnjeg lonca auspuha,nevidim ni bilo kakav spremnik za taj adblue niti ikakva crijeva koja vode do istoga ili do fap filtera.naprijed se vidi kao lonac iz jednoga komada,malo izgleda loptast(to je valda taj fap) nema do njega nikakvih crijeva samo ima ulaz iz grane motora i dalje protok prema loncu.na sebi sa prednje strane ima malu rupicu koja izgleda kao tvornicki precizno napravljena a meso je debelo tako da nije progorena.
e sad,prvo sorry na opseznom pregledu problema,cisto zato sto ce mozda nekome danas-sutra pomoci,a ono sto me zanima je dali netko zna jel taj moj auto ima adblue i ako ima gdje to stoji,ili nekakva saznanja o ovome kvaru.strah me da se to nebi pocelo ucestalije dogadjati jer mislim da je bolje reagirati ranije,poslije bi moglo biti jako skupo...
hvala

Offline Drazen307

• 508
  • brrrrrrrm sssssss brrrrrrrrm sssssssssssssss
  • Auto: 207 RC =)
« Odgovori #14 : Srpanj 26, 2013, 17:21:47 »
Wtf je adblue?

Offline Tuncar

• 508
Peugeot 307 2.0 HDI 66kw - slabo vuce
« Odgovori #15 : Srpanj 26, 2013, 21:35:31 »
Mislim da ti je to samo jedan od bugova sitnih...
Za pocetak odi na neki autoput (bar 15min) i vozi ga u 4. brzini na 3500-4000 okretaja neko vrijeme pa u 5. brzinu isto tako, nek se duze vrti na visim okretajima da se propuse...pa onda kroz tjedan dana vidi jel se ponavlja.

prase1010

• Gost
« Odgovori #16 : Srpanj 27, 2013, 13:19:00 »
ad blue=tekucina(rastvorena ureja) koja se koristi kod svih novih kamiona,samo kod njih drugacije funkcionira valda koliko sam skuzio,dolijeva se cesce,ima 50ak L rezervar i pospjesuje sagorjevanje.kazu decki koji voze kamione da moze i bez toga samo je valda veca potrosnja i dosta je slabiji.
bio sam kod majstora i promjenio zadnji lonac,pogledao je i kaze da taj model uopce nema nista osim katalizatora  :) , to je svakako dobra vjest.napravio sam oko 100km i auto ide kao metak,vjerovatno sto kazes,nekakav bug....bumo vidili kako ce se poslije ponasati,a istina je da se zena vuce,treba auto i propirivati a ne samo u 5u i na 1500 obrtaja jer malo trosi....