Autor Tema: lambda sonda ili dizne kod p308  (Posjeta: 1596 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

districtat

• Gost
lambda sonda ili dizne kod p308
« : Siječanj 21, 2013, 15:42:56 »
pozdrav drustvo,
vozim p308 1,4 vti 2007.god. kupljen je nov.od skoro imam problem sa motorom. naime, prije nekoliko mjeseci tokom voznje se upalio ventilator od hladnjaka, i podrhtavanje motora, gubitak snage. u ovl servisu komp je pokazao problem sa radom 4 cilindra, nakon cega su kuvali dizne. rezultat je bio gasenje ventilatora, ali se osjecalo podrhtavanje motora pri leru i pri naglom dodavanju gasa. prije nekoliko dana ulalila se lampica i obavještenje antilolution faulty, ponovo podjem u ovl servis i komp kaze da je crkla lambda sonda i da je to razlog neravnomjernog rada motora. ista kosta 250 eura, a strah me da to mozda nije resenje problema. sinoc se ponovo upalio ventilator, gubitak snage, a jutros samo ventilator.
da li je neko imao ovih problema, i molim da mi date neki savjet sta ciniti.
unaprijed hvala i jos jedan pozdrav :help:

lovric

• Gost
Odg: lambda sonda ili dizne kod p308
« Odgovori #1 : Siječanj 21, 2013, 17:04:24 »
Može biti i indikator temperature vode , jer kakve veze ima lambda sonda s ventilatorom ! dok indikator temperature vode ako je pokvaren moze slat krive informacije o zagrijanosti tj temperaturi vode u motoru pa se isto moze desit da radi nemirno u leru
A šta se tice nemirnog rada motora i gubljenja snage tj ne primanja gasa može biti sonda !
(nisan mehanicar ) ali slicno mi se dogodilo na golfu 1,4
L.P i sritno s otklanjanjem kvara

Offline Matija306

• 308
  • Spol: Muški
  • Auto: Hyundai Coupe, Yamaha XT600E
« Odgovori #2 : Siječanj 23, 2013, 20:01:03 »
Po mojem je vj. bobina tog cetvrtog cilindra, otkad radim sa 308 nikad nisam mijenjal dize, za pocetak izvadi svječice i pogledaj kako izgleda od tog 4-tog koji biljezi grešku, nakon toga zamjeni mjesta prve i cetvrte bobine pa nek majstor vidi jel ce jos uvijek biljezit taj cetvrti cilindar... ako pocne biljezit prvi cilindar problem je bobina, sasvim logicki :smile:

Majstor bi trebao znati :D Nadam se da nemas ugradjen plin :D:

« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2013, 20:17:06 Matija306 »
New Thinking, New Possibilities :D

Offline baltazar71

• 508
  • ...pomorac sam majko na tamno plavom brodu.....
  • Auto: Peugeot 3008 1.6 HDI Allure
« Odgovori #3 : Siječanj 25, 2013, 09:16:21 »
... , jer kakve veze ima lambda sonda s ventilatorom ! ....

Ovo je pug i sve ima smisla.Sad bi ja tebi postavio pitanje kakve veze ima cep od ulja i ventilator? E vidis ima! Ja sam samostalno dolijevao ulje u motor i ocigledno nisam dobro postavio i zatvorio cep pa je komp javio gresku i isao u safety mode i upalio ventilator iako je kazaljka temperature jos bila na dnu i ventilator je radio skroz dok se auto ne ugasi + nekih 4-5 minuta nakon toga.Na dijagnostici je pokazalo gresku "Nizak tlak ulja u gornjim cijevima" i safety je upalio ventilator.

@districtat
Vjerovatno je i tebi centralni komp prepoznao gresku i zato ti je prebacio na safety mode a to znaci da je upalio ventilator ali neznam da li ti je i limitirao brzinu.Ja tu limitiranu brzinu kod sebe nisam primjetio jer sam stalno vozio po gradu pa i nisam isao u velike okretaje niti neku strasnu brzinu.
...Djeca na zadnjem sjedalu uzrokuju incidente. Incidenti na zadnjem sjedalu uzrokuju djecu...

Offline sims11

• SR1
  • *
  • Auto: Peugeot 308
« Odgovori #4 : Veljača 07, 2013, 18:41:41 »
dogodila mi se ista stvar, ali u mom slucaju sam ja zezno stvar. vozio sam u cetvrtoj, bez gasa lagano pustio auto da se kotrlja, naisao na laganu uzbrdicu (penjanje na most) i auto je poceo cukat. odmah sam stisnuo kvacilo, prebacio u drugu i jedva se pokrenuo koliko god gas stisnuo. nekako presao most i odmah parkirao pokraj i pustio da auto radi, toliko je zraka hladnjak vukao da sam osjetio na nogama kako vuce.pustio sam da odradi, ugasio, upalio i odmah sutra otisao na servis. komp je pokazao istu stvar, pogresan rad na 4 cilindru i da su mi skurene svjecice. :shit: 450 kuna popravak, auto nakon toga presao 10 000km bez problema, da kuncem od drvo.   :funny: (1.4 vti, tad imao 35 000km)

Offline 308 prince

• SR1
  • *
  • Auto: 308 1.4 vti
« Odgovori #5 : Veljača 07, 2013, 23:52:35 »
uvijek su mi sumnjivi ti s malo postova koji se pojave na forumu i pljuju onako slučajno po pouzdanosti peugeota, znam zlonamjeran sam ali vjerujem da marketing vw za prodat poluproizvod po 124 000 kn mora negdje ukaljat ime konurencije. Vti za sada koliko znam glasi kao neproblematičan i pouzdan za razliku od das :brulj:

Klima

• Gost
« Odgovori #6 : Ožujak 19, 2013, 23:52:53 »
Cim ti auto upali ventilator i izbaci kvar znaci da je isao u Safe Mode. Ja sam imao problem sa Antipolution Faulty-em i u ovlastenom servisu nisu odmah znali sta je kvar ( moj je 1.6 thp ). Resetirali bi konzolu i problem rjesen. Nakon sto se to stalno pocelo desavati promjenili su visokotlacnu pumpu (auto je bio u garanciji inace im ga nikad nebi dao u ruke) i auto od tada nije palio gresku na antipolution faulty-u. Ako ti se to desi  probaj ugasiti auto pa ga opet upali ili neki kazu da ubacis neki aditiv u gorivo koji izvlaci vodu....to sam citao po stranim forumima. Uglavnom to je mana svim 308-icama kao i problem sa overboost ventilom. Kupili smo smece nazalost sa kojim se sada trebamo nosit... :tres:
Predlazem ti da definitivno izgubis par sati na ovoj web adresi http://www.etuners.gr/en/index.php?s=1  jer imaju sve moguce kvarove i slikovni prikaz kako ga otklonit. Tu sam nasao rjesenje za svoj problem sa overboostom nadam se :)
( predlazem ti da trazis djelove koje skinu na uvid ili da ti ih vrate )

districtat

• Gost
« Odgovori #7 : Lipanj 07, 2013, 13:33:42 »
evo da se javim, jer vidim kritike na moj račun, u smislu javim se sa pšroblemom, pa me onda nema. ukratko, dugo su provjeravali sta je u piatnju, promijenili su prvo svjecice, zatim mijenjali bobine, redom sa jednog na drugi cilindar, pa rekli da je lambda sonda, cekao mjesec dana dio, ugradili isti problem, na kraju zaključak crkla bobina na trecem cilindru, opet cekao dio 45 dana, ugrađen i sad radi kao prije  :DD:

Offline Slani

• 508
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #8 : Lipanj 07, 2013, 20:52:25 »
Nisam baš razumio..: ..radi kao prije ..
Je li auto popravljen ili nije?