Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: peugeot 605 3.0 v6 lupanje u motoru  (Posjeta: 11836 vremena)

pežo

• Gost
peugeot 605 3.0 v6 lupanje u motoru
« u: Siječanj 15, 2013, 15:30:58 »
iman priliku kupit 605 za male novce ali lupa u motoru nesto odnosno lupa u gornjem dijelu motora znaci(bregasta po meni)nisan pita covika jeli 24 ventila ili manje ali ne djeluje mi da ima 24 ventila jer nekako mi je poklopac ventila premali nalazi se skroz blizu veznoga lima ako se ko razumi pa moze po tome znat koji je motor .uglavnom zanima me jeli moguce to napravit bez da se motor vadi vanka i jeli se isplati ili rade stavit drugi motor ako se jos moze nac u hrvatskoj...?hvala..usput auto je 97 godina ful oprema ako to sta znaci...za drugi motor stavit traze 1000 eura.....savjeti?hvala

noname

• Gost
Odg: peugeot 605 3.0 v6 lupanje u motoru
« Odgovori #1 u: Siječanj 19, 2013, 17:17:38 »
ako ima hidropodizace onda oni mogu lupat

Offline XIK

• Predsjedništvo
  • RCZ
  • Auto: Peugeot 508 SW
Re: peugeot 605 3.0 v6 lupanje u motoru
« Odgovori #2 u: Siječanj 19, 2013, 23:54:49 »
97. je 12 ventilac zamijenjen sa 24 ventilcem, pa je moguce da je i jedan i drugi.

"The danger sensation is exciting. The challenge is to find new dangers."   Ayrton Senna da Silva

pežo

• Gost
« Odgovori #3 u: Siječanj 20, 2013, 13:08:23 »
12 ventila je....stavija san neki aditiv u motor radi hidropodizaca,ali nema promjene i dalje lupa..i zva san mestra i dosa je cut motor kako radi i reka je da su dvi glave u odlicnom stanju sta se da onako vidit nego je problem u radilici ili kllinjaci negdi tuce jedan klip,a sad da je skidat to radit reka je da je prekupo da je jeftinije nac drugi motor i uvalit ga...ali di sta kako?za koje novce?

noname

• Gost
« Odgovori #4 u: Siječanj 21, 2013, 02:19:53 »
radio sam jednog polota u kojem je bio tako neki slican aditiv dal je keramicki ili tako nekako....ugl od toga ulje postane mast i zapece ti karike, zariba radilica klip klipnjaca ili bregasta tamo di su rupice i kanali za podmazivanje jer ih zacepi....ako lupa donji dio moze ti bit osovina klipa klipnjaca leteci ili temeljni lezaj ugl to je onda za generalnu ili minimalno brusenje radilice drugi lezaji i karike al to onda nije posao  :kidam:

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #5 u: Siječanj 21, 2013, 12:14:49 »
Ako lupa podmuklo i duboko onda će biti ležaj radilice.
Ako lupa kao dizel (oštro kao golf) onda je ležaj klipnjače/ bolcn klipa.

pežo

• Gost
« Odgovori #6 u: Siječanj 22, 2013, 14:36:01 »
to drugo  lupa ostro...meni se cini da je nesto u vezi klipa...znaci lezaj klipnjace ili tako nesto....a bija je i mestar cuja zvuk i potvrdija je da donja strana motora lupa ali nemoze se bas tocno potvrdit sta dok se ne otvori.....znan da je velik posao..ali sta mi je radit?stavit drugi motor ili to radit ?sta je jeftinije?jedan mi trazi 1000 eura da mi stavi drugi motor.....jeli jeftinije ovoga radit?