Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Kako provjeriti kilometre na PUG 407  (Posjeta: 6611 vremena)

brq

• Gost
Kako provjeriti kilometre na PUG 407
« u: Listopad 01, 2012, 10:06:01 »
Pozz, naletio sam na jednog PUG-a 407 2.0 SW Sport, , (ustvari milim da je sport pack) 100 KW.2008. g Registriran je u RH (jednom) a porijeklo mu je iz Slovenije (navodno). Registriran godinu dana.  Po mom vizualnom sudu auto je u dobrom stanju, na KM satu piše 90 000 i nešto sitno.

1. S obzirom da nema servisne knjižice muči me realno stanje kilometara, odnosno kako to provjeriti? (stanica za teh. pregled 0 bodova jer je samo jednom registriran kod nas. Servisi 0 bodova, kažu da ne mogu)
2.  Koliko po vama vrijedi ovaj PUG, realno.

Offline BorisL

• RCZ
  • Auto: Clio IV
Odg: Kako provjeriti kilometre na PUG 407
« Odgovori #1 u: Listopad 01, 2012, 10:31:54 »
Meni je recimo frend spojio na tester i provjerio broj radnih sati na benzin i plin.
ali mislim da se on spojio na komp plina..
a gle vidi kak se kreću cijene po oglasnicima pa usporedi cijenu..

hedonist

• Gost
« Odgovori #2 u: Listopad 01, 2012, 15:55:07 »
Provjeri ako već nisi da li u SLoveniji postoji nešto poput našeg sistema zapisivanja kilometraže prilikom tehničkog i da li to daju na uvid za određenu novčanu naknadu. A ako ne uspiješ tako, jednostavno odnesi auto bilo kojem iskusnijem preprodavaču auta u HR, garantirano će ti u roku max 10 minuta odgovoriti na pitanje :bok:

brq

• Gost
« Odgovori #3 u: Listopad 01, 2012, 22:31:32 »
 Dakle, Auto na brojcaniku ima 90k km. U unutrašnjost izgleda jako dobro. Gotovo ni jedan detalj ne da naslutiti da ima kakve muljaze s km. Sve tipke rade. Sjedala sa savršeno uscuvana.

Pedale nisu nimalo izlizane - sumnjivo, izgledaju Ko nove
Na dnu plastike ispod motora ima sasušene masnoće, ili curi je Neko žestoko prao, u garaži vlasnika nema mrlja.

Kućište ključa jako ishabano.

Sitnijie ovrebotine na autu prepravljane lakom? Zašto?

Zovem auto detektive, nakon provjere po broju šasije nemaju konkretnu i i formaciju. 

Zovem jedan servis, kažu da se ne može provjeriti km. Zovem drugi kažu da nisu međusobno umrezeni i da ne znaju sto se radi u RH a kamoli vani. Zovem treći, i majstor me traži broj šasije. Dam mu i kaže mi sljedeće:
2009 je u Italiji u garanciji u servisu u ITALIJI napravljeno komp. Testiranje vozila. Auto je imao 85 k km.
2010 je u Italiji napravljeno reprogramiranje računala u garanciji u servisu. Auto je imao 115 k km.

Zvao sam i 4 servis i oni su rekli da mi ne mogu dati inf. Preko telefona. 5. Servis mi je potvrdio pricu iz 3. Servisa

Dakle auto je 2010 imao 115k a danas 90k.Slovenija se pretvorila u Italiju.

Odustao od auta, hvala PUG servisu.

Offline idzakovic

• RCZ
  • Auto: Peugeot 308 1.6 e-HDi (Beli)
« Odgovori #4 u: Listopad 01, 2012, 22:54:42 »
Odlican posao. Kad stvari zvuce predobro da bi bile istinite, cesto tako i je...
Sretno u daljnoj potrazi. :smile:
Festina Lente!

freak_kc

• Gost
« Odgovori #5 u: Listopad 02, 2012, 00:27:43 »
a kaj je za stranca godišnje napraviti 30000 km? mi samo ubijemo auto  i  našim cestama i stilom vožnje i škrtosti

hedonist

• Gost
« Odgovori #6 u: Listopad 02, 2012, 09:08:09 »
Meni je čovjek koji se bavi preprodajom auta (bar se time prije bavio) prije nekih 10-tak godina u nepunih 30 sekundi dao dijagnozu i to po nečemu što meni nebi palo na pamet provjeravati. Znači radilo se o starom Passatu kojem je unutrašnjost bila odlična, limarija odlična, motor izgledao solidan ali... čovik je pri prvom kontaktu sa autom i ulasku u njega bacio pogled na vidu (šaraf) promjera nekih valjda 2-3 mm unutar kontrolne ploče koja mu je bila sumnjiva jer crna boja na njoj nije bila iste nijanse kao crna boja na ostatku kontrolne ploče ali ljudi to je tolika neznatna razlika u nijansi da je to nevjerovatno (inače jako dobro raspoznajem sve boje i njihove nijanse ;)) ali eto nakon detaljnog pregleda utvrđeno je da je vračana kilometraža i da je auto za "generalku" spreman.
Eto zato sam ti sugerirao da pitaš iskusnije ljude, a znaš kako poslovica kaže "It takes one, to know one" :no2:

Offline idzakovic

• RCZ
  • Auto: Peugeot 308 1.6 e-HDi (Beli)
« Odgovori #7 u: Listopad 02, 2012, 09:10:18 »
a kaj je za stranca godišnje napraviti 30000 km? mi samo ubijemo auto  i  našim cestama i stilom vožnje i škrtosti

U ovom slučaju (meni) nije presudna ukupna kilometraža, već činjenica da te netko želi smuljati.
Čak i da je smanjeno s 20 na 10 tkm ja bih iz principa odustao od kupnje.
U kvalitetno održavanje nije nikakav problem ni auto s 200tkm.
Nažalost uz kvalitetu naših cesta, cijenu goriva i prosječnu placu mi se ne možemo uspoređivati sa zapadom...
Festina Lente!

Offline Žiga

• RCZ
  • Auto: Peugeot 308 T9
« Odgovori #8 u: Listopad 02, 2012, 09:23:15 »
Ako oglas postoji na njuškalu bilo bi poželjno da autor da link na automobil.
Ili barem registracijske oznake.

brq

• Gost
« Odgovori #9 u: Listopad 02, 2012, 21:29:04 »
Bacite oko na njuškalo,  neće vam biti teško prepoznati auto. Ja sam odustao na temelju informacija telefonom iz dva servisa ali nemam to napismeno pa nebi bilo dobro da javno nekog konkretno optužim.

Ako nekog nešto više konkretno zanima,  na PM.

Iako kad sam reko tipu zašto odustajem tip je bio iskreno šokiran. Mislim da ni sam nije znao. Ali ne znam ni ja više što da mislim osim što je dlaka falila da uplatim auto.

Ako je auto 2008 proizveden a 2009 je imao 85K kilometara, to je onda malo više od 30K godišnje.

Offline Roland

• 308
  • Auto: 307sw s16
« Odgovori #10 u: Listopad 02, 2012, 21:55:42 »
Taljani deru aute,ja sam upoznao jednog sa Volvom trgovački putnik odradio frajer 100tkm u godinu dana,tako da večina auta od tamo ima min 200-300tkm pogotovo ako ima recimo 5g.Ovi koji su se prodavali u gajbama svi su bili na 70-90tkm smješno ne.
...i tata bi sine,i tata bi!!!

Offline Bradaunreal

• 508
  • Peugeot 407, 2.0 HDI 16V
  • Auto: Peugeot 407 2.0 HDI
« Odgovori #11 u: Listopad 03, 2012, 00:22:53 »
Ja sam kod kupovine svoga iz Belgije doznao, na km satu je stajalo da ima nakon nepunih 5 god. 98.000km, u ovlašćenom servisu da je nakon 3 god.imao servis na EGR ventilu na 60.000km, tako da je prelazio godišnje oko 20.000-25.000km i to mi se slagalo s servisnom knjižicom koju je imao ali koju također nije teško krivotvoriti.Auto je bio izuzetno očuvan i to me je privuklo.Kažu nadalje da su se u Belgiji i Francuskoj masovno uzimale 407-mice na lizing ali da ih nakon 5 godina obično korisnici ne otkupljuju pa idu u prodaju...što je istina tko će ga znat.Svjedok sam da se na Lagunama često vrati upravo 30-ak tkm ali ako je auto uščuvan nije to neki bed, stvar je tog principa i sl.
Tko je uljudan preko mjere postaje dosadan.
Tko je oprezan preko mjere izgleda plašljiv.
Tko je odvažan preko mjere uzrokuje nered.
Tko je iskren preko mjere djeluje okrutno.
Confucius.

Gogo106

• Gost
« Odgovori #12 u: Listopad 03, 2012, 00:51:08 »
skidanje kilometraže je postalo danas sasvim normalno, tako da sam siguran da više od 50% polovnih auti starih 5 i više godina ima vraćanu kilometražu, i to ne za par km već po 100 i više tisuća... kad imaš kako provjerit super je, ali mnogi ljudi nasjedaju na "predobre ponude, prve vlasnike, održavane i malo vožene aute od starijih ljudi..." PRIMJER: prijatelj je prodavao Fiat Stilo 1.6 16v, 2006. godina, plin, klima i sve to... auto nije imao niti jednu točkicu izvana, a iznutra je bio kao iz salona doslovno, baš očuvan auto... i bio je najjeftiniji na njuškalu od svih Stila (2700€, a ispod 3500€ skoro da nijednog na oglasnicima nema)... zašto? jer je imao 250 000km na satu... frendu se jednostavno nije dalo s tim zezat i kemijat, nego je u skladu sa prijeđenim km stavio realnu cijenu... došao frajer neki iz Zg-a, pogledao samo u kakvom je stanju auto iznutra (volan, ručica mjenjača i sicevi), vidio je da je auto očuvan i kaže: "uzimam, ide on za 100 000 dolje bez problema"... i tako auto ode, drugi dan zove čovjek prijatelja, kaže već je na sajmu negdje u Osijeku, za cca. 1000€ više... tako se to radi heh

Offline silentshoot

• Član kluba
  • RCZ
« Odgovori #13 u: Listopad 03, 2012, 07:47:46 »
A sad da li je pola ili nije vraćeno to nemožeš reći, danas se takvim stvarim bave lovatori i mešetari uglavnom, ja to ne bi nikada,iz čistog razloga jer ne bi ni ja volio da kupim sa vraćenim km, ja sam prije kupnje ovog pitao u stanici za teh pregled, i u Peugeotu jer je kod njih servisiran, i sve se poklapalo, za 5 god imao 116t km...treba dobro gledati...izgubiti dva dana na pozivim i traženju prije nego se da kapara ili kupi...

Offline Bradaunreal

• 508
  • Peugeot 407, 2.0 HDI 16V
  • Auto: Peugeot 407 2.0 HDI
« Odgovori #14 u: Listopad 03, 2012, 21:00:38 »
I još da dodam bio sam svjedok prije 10 godina kad su Mercedesi "okonje" bili popularni.Lovarni prijatelj je otišao u Njemačku i kupio okonju od 3 godine koji je već imao oko 150.000 km i uvezao ga kod nas.I onda je odmah u Njemačkoj lijepo vratio sat na pola i kaže da se kasnije ne zajebavam s tim.Pošto je godišnje prelazio oko 40.000km i stalne relacije prema Njemačkoj mogu mislit koliko je imao km kad ga je prodao nakon par godina.Znači toliko i o Njemačkoj, jer se to i tamo odrađuje.
Tko je uljudan preko mjere postaje dosadan.
Tko je oprezan preko mjere izgleda plašljiv.
Tko je odvažan preko mjere uzrokuje nered.
Tko je iskren preko mjere djeluje okrutno.
Confucius.

Offline MacSlavko

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi
« Odgovori #15 u: Ožujak 11, 2019, 22:03:37 »
Da oživim temu:
Je li moguće DiagBoxom ili PeugeotPlanet2000 dijagnostikom nekako otkriti vraćanje kilometara?

Negdje sam čitao da se na Alfi npr. može vidjeti u ECU od ABSa koliko su kotači odradili km, tako da se to mora poklapati sa stanjem na instrumentnoj ploči...

Ima li neki takav postupak na Peugeotu? Ostane li negdje neki zapisani trag o prijeđenoj kilometraži?
Znam da u postupku brisanja raznih grešaka dijagnostika traži upisivanje trenutne kilometraže, ali i tu se može upisati bilo koja brojka, zar ne?

Konkretno; moj P407 2.0 HDi je 2016. uvezen iz Italije sa 121.905 km na satu i praznom servisnom knjižicom, uz poneki račun s početka korištenja vozila i naljepnicama kasnije odrađenih servisa.
Auto izvana i iznutra (kao i sam motor) izgleda vrlo očuvano. Stupio sam u kontakt i s prvim vlasnikom koji mi je nabrojao do sad izvedene zahvate na vozilu, a iste je potvrdio i moj mehaničar. U ovlaštenom servisu su mi prošle godine na 156.000 nadolili tekućinu za regeneraciju FAP-a (kažu da to do sad nije bilo dolijevano, a originalno punjenje traje oko 150 - 180 tkm), tako da nemam razloga sumnjati, no ipak bih htio nekako provjeriti i biti siguran ima li auto 100.000 km više nego što to izgleda...

Any way to do it?
Ne znam nikoga tko se bavi "skidanjem kilometara" pa nemam koga pitati iz prve ruke kako se to može učiniti ili provjeriti je li taj zahvat već izvršen...
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2019, 22:48:03 od MacSlavko »

Offline Daniel307

• 308
  • Auto: Peugeot 407 2.0 HDi 16v
« Odgovori #16 u: Travanj 10, 2019, 22:16:18 »
Nedavno sam čitao članak na temu skidanja kilometara.

Da ne pišem i ne prepričavam, izvolite link pa čitajte: http://autozona.rtl.hr/servis/servis/skidanje-kilometara/  :smile:

Offline Brzi

• SR1
  • *
  • Auto: 307 2.0 xs hdi 90 ks 307 2.0 xsi hdi 136 ks 206 1.4 xs hdi
« Odgovori #17 u: Travanj 11, 2019, 08:48:54 »
Da oživim temu:
Je li moguće DiagBoxom ili PeugeotPlanet2000 dijagnostikom nekako otkriti vraćanje kilometara?

Negdje sam čitao da se na Alfi npr. može vidjeti u ECU od ABSa koliko su kotači odradili km, tako da se to mora poklapati sa stanjem na instrumentnoj ploči...

Ima li neki takav postupak na Peugeotu? Ostane li negdje neki zapisani trag o prijeđenoj kilometraži?
Znam da u postupku brisanja raznih grešaka dijagnostika traži upisivanje trenutne kilometraže, ali i tu se može upisati bilo koja brojka, zar ne?

Konkretno; moj P407 2.0 HDi je 2016. uvezen iz Italije sa 121.905 km na satu i praznom servisnom knjižicom, uz poneki račun s početka korištenja vozila i naljepnicama kasnije odrađenih servisa.
Auto izvana i iznutra (kao i sam motor) izgleda vrlo očuvano. Stupio sam u kontakt i s prvim vlasnikom koji mi je nabrojao do sad izvedene zahvate na vozilu, a iste je potvrdio i moj mehaničar. U ovlaštenom servisu su mi prošle godine na 156.000 nadolili tekućinu za regeneraciju FAP-a (kažu da to do sad nije bilo dolijevano, a originalno punjenje traje oko 150 - 180 tkm), tako da nemam razloga sumnjati, no ipak bih htio nekako provjeriti i biti siguran ima li auto 100.000 km više nego što to izgleda...

Any way to do it?
Ne znam nikoga tko se bavi "skidanjem kilometara" pa nemam koga pitati iz prve ruke kako se to može učiniti ili provjeriti je li taj zahvat već izvršen...

Mislim da nema načina kako ćeš sa 100% sigurnošću utvrditi pravo stanje kilometara, imaš dobar auto po svemu sudeći šta si naveo sa orginalnom kilometražom.

Čisto da pitam, jel orginal kvačilo gore na autu?

Offline MacSlavko

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi
« Odgovori #18 u: Travanj 11, 2019, 22:17:00 »
@Daniel307: Da. Naišao sam nedavno na taj članak i pročitao ga, ali tražim nešto specifično za PSA. Npr. kako službenom dijagnostikom (PP2000/Diagbox) u tom i tom ECU pronaći zapise prethodne kilometraže.
Izgleda da to nije moguće...

Zanimljiva je fora s pokazivačima brzine/okretaja; ako se iz nekog razloga ta instrument-ploča mijenja i na drugoj je viša kilometraža, onda će na satu nakon zamjene ostati ta viša i nema šanse to skinuti na stvarnu kilometražu. Obratno; ako je na novom satu niža kilometraža od one koju auto stvarno ima, onda će instrument-ploča od drugih ECU-a pokupiti višu kilometražu i ostati na njoj.
Dakle, negdje su ti podatci pohranjeni, samo ne znam kako doći do njih!
Naravno, nisam preprodavač i ne mislim se baviti skidanjem kilometraže, samo me zanima koliko je stvarno ovaj moj prešao...

@Brzi: nedavno sam promijenio kvačilo (počelo proklizavati na uzbrdicama u 6. brzini, osobito kad ga opičim tempomatom...) i dvomaseni zamašnjak jer se motor tresao kod gašenja. Usput promijenio i sva 4 nosača motora. Sad ne trese, lakše i pali i nema vibracija na volanu, vjetrobranu itd.!
A zašto se kvačilo potrošilo nakon "samo" 160.000 (ili više?) mogu samo nagađati...