Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Peugeot 307sw antipollution fault  (Posjeta: 41347 vremena)

Buki

• Gost
Odg: Peugeot 307sw antipollution fault
« Odgovori #40 u: Svibanj 30, 2010, 08:31:41 »
Eto jučer predvečer sam napravio cca 100 km, i gradske vožnje i zaobilaznice, i sporo i brzo s klimom i bez nje (probao sam ponoviti od petka tretman i sve ok..
Nema veze, ionako auto ide na servis sutra pa neka dijagnosticiraju možebitne greške ili što već :neznam:

blufonci

• Gost
« Odgovori #41 u: Srpanj 14, 2010, 12:38:07 »
eto, kupih polovnog pežoa i imam istu grešku na displayu.
(307 2.0 HDI 100kw, 2004, 150 tis km)

prije kupnje odveo ga u pežo ovlašteni servis da ga pregledaju, naravno, rekli nema problema, sve super, komp nema grešaka... da bi prešo 200km i upalila se lampica motora prvi puta, antipolution fault. ista se ugasila nakon idućih 50km nakon čega je auto trzao kao da mu dotok goriva nije ok, jer bi zakašnjelo reagirao na dodani gas... stisneš, on ništa, već nakon sekund, dvije, trzne. tako je trzao par kilometara ili do prvog gašenja nakon čega je sve bilo ok. nakon toga auto normalno ide, normalno vuče, ko da se ništa nije dogodilo. isti proces se odigrao nakon idućih 800km, pa opet isto nakon idućih 1400km... bio u pon kod frenda koji ga je spojio na komp, bile su dvije greške, jedna za fuel cap sensor... hm!? i druga je bila nešto za temperaturu izgaranja nečega, sad znam, trebo sam zapisat greške... to ću prvom prilikom pa ću postat. obrisali smo greške, jučer sam išao za zg i opet na autocesti se upali ta lampica motora, javi grešku i lagano zatrza par puta, što nikako nije ugodno pri 170km/h (pustim gas u 6. brzini i kad ga ponovo stisnem reagira nakon sekunde pri čem lagano trzne). pročitao sam već foruma i topica i svega i svačega, molim vas za savijet prije nego dam nekom da rastavlja auto jer koliko znam u brodu nema kvalitetnog čovijeka za takve probleme, ako netko zna molim preporuku (bilo gdje u hrvatskoj samo da je kvalitetno i pouzdano).
da li je riječ o fap filteru?(navodno je mijenjan na 120 tis km) izljevanju aditiva za sagorjevanje čađi? egr ventilu? ne gušim i ne milujem auto, vrtim ga skoro uvijek do 3000 okretaja (barem) prije mijenjanja brzine.
osim te "greškice" prezadovoljan sam s autom.

moje drugo pitanje je gdje bih mogao nabaviti kabal za spojit auto na komp, i software, naravno? informatičar sam pa bi sve živo spajao na komp :)

hvala svima unaprijed.

update:

putovao na more, peglo ga 160-170 cijelim putem, jednom prilikom se podigla temp motora na nekih 93, 94 stupnja možda, tad je autić opet lagano zatrzo i upalio se antipollution fault... trzo je par km, onda se temp motora unormalila, nakon toga je i trzanje prestalo. prije puta sam bio u servisu gdje su na kompu našli samo fuel cap error, i rekli da je fap ok kao i aditiv za sagorijevanje... znači, priv većim brzinama vožnje duže vremena, upali se taj error za temp sagorijevanja čestica... tako nešto, sad da ga opet vozim na servis to je opet 200kn samo da ga pogledaju i da mi kažu nemam pojma šta...
inače probao bi skinuti fap i začepit erg, prokleta ekologija, to mi je zanimacija poslje mora.
« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2010, 15:46:32 od blufonci »

Offline zac20cej

• Član kluba
  • RCZ
  • ...lepe ti je Zagorje zeleno... :)
  • Auto: Peugeot 307 1.6e 16V XS, srpanj 2003.
  • Lokacija: Staro Brestje (10360 Sesvete) - Grad Zagreb - Krapina ;)
« Odgovori #42 u: Ožujak 28, 2011, 15:33:07 »
Jel imao tko ovakvih preblema sa benzincima? Vidim da su ovo sve dizelaši...i da, meni su u Auto Grifonu bili brisali neku grešku na klimi i rekli sve je ok...
:) ...nemrem se ja kvarit kol'ko mene gazda može popravljat...french lover... :french:

Offline MBknives Croatia

• Forumaš
  • Auto: 307 1.6hdi
« Odgovori #43 u: Travanj 07, 2019, 13:08:34 »
Evo da vam nešto kažem o ovom kvaru iz mog iskustva, kupio peugeot 307 1.6hdi, i nakon 100 km vožnje zasvijetlio mi antipollution faild....  Odpeljam kod diagnostičara, i nađe dvije greške, grijač jedan mi otišao i pisalo je senzor pritiska turbine....
Poništi on grešku i vozim se i nakon 100km opwt ista greška.... Malo gledao po youtu.be i reko idem očistiti MAP senzor, ispušem ga sa kompresorom i pažljivo obrišem i sad sve super.

Tipakm sa mobitela pa izvinite na greškama u pisanju