Autor Tema: Problem sa peugeot 308  (Posjeta: 4444 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kbdnk

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 308
Odg: Problem sa peugeot 308
« Odgovori #40 u: Rujan 07, 2020, 10:11:15 »
Imamo isti model auta. Na dva sam sipao do sada, ne ide više od 1,3 litra. Plus sam kupio sva Peugeot uputstva, sa ServiceBoxa, i u njima ima tablica, i tako je kako sam ti napisao. Kesu je koristio stari 308.
Sad me nešto kopka pa da te pitam...
Ako prilikom dolivanja aditiva majstor, servis ili ko već dolije npr 853 ml...(čisto sumnjam da bilo kod meri toliko precizno ali ajd sad), a u tom tanku je bilo pre dolivanja npr 116 ml da li kompjuter u vozilu se oslanja na podatak koji se unese u kompjuter od strane majstora da je doliveno 853 ml jer će majstor verovatno da tu cifru zaokruži na 850 ml ili pak kompjuter ima neki nivometar i tako određuje količinu aditiva u tanku jer vidim da dijagnostika vrlo precizno očita količinu ostalog aditiva u tanku.
I drugo pitanje da li majstor prilikom dolivanja aditiva odnosno priključenja na dijagnostiku unosi podatak o količini aditiva koju je dolio?
Hvala

Offline xlr

• 308
  • Auto: P308 2.0 HDi ('08)
« Odgovori #41 u: Rujan 07, 2020, 13:02:45 »
Kolicina dolijevanja je nebitna. Puni se do vrha (dok ne prelije), a u dijagnostici se resetira kolicina i kompjuter racuna da je spremnik 100% pun. Koliko znam ne upisuje se kolicina.

Bitno je da se ne mijesaju razliciti tipovi eolys aditiva i da ga napunis do vrha prije resetiranja.

Vise stiva:
https://www.walker-eu.com/en-uk/walker-product-range/dpf-regeneration-additives/walker/

Vezano za ocitanje kolicine aditiva, barem u slucaju 308ice prve generacije (T7), nije tocna i varira ovisno s vremenom. Primjera radi, prije par tjedana mi pokazuje 465 ml, a danas pokaze 482 ml. Ne znam na kojoj osnovi racuna kolicinu eolysa, mozda neki tlakovi ovisno o tezini tekucine, aproksimacije ovisno o tome koliko tankam i vadim cep goriva (aditiv se dodaje u gorivo nakon zatvaranja cepa - ima neki magnet u njemu)... Boga pitaj :D

Offline mara-

• RCZ
  • 308
  • Auto: Pežo 307
« Odgovori #42 u: Rujan 08, 2020, 15:56:01 »
Da, kao što je xlr napisao, puni se do vrha jer reset dijagnostikom to podrazumjeva. Ja lično sam nasuo litar plus šta je ostalo kad je javio da je nizak nivo. Nije mi se isplatilo dati još 50 eura za litar, pa da naspem 100 militara pogotovo što ne preporučuje da se ta tečnost čuva jednom kad se otvori. Sumnjam da ću više ikada dosuti dok je kod mene s obzirom da to sad može dosta dugo trajati.

Offline Kbdnk

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 308
« Odgovori #43 u: Rujan 08, 2020, 21:50:35 »
Ajd još nešto da pitam.
Prošle godine mi se javi poruka da mi je mali pritisak u gumama...Ja dopumoam odem kod majstora on to isključi. Par meseci kasnije kupim sve 4 nove gume odem u servis da mi ih zamene kad tamo nema senzora unutar guma na felnama?!?!?
Ja ponovo naglašavam da sam duduk za mehaniku ali mi nije jasno kako mu i šta javi da je pritisak pao kad nema senzora tj. da li je moguće da su senzorti van točka i gde bi mogli da budu i na osnovu čega to registruje?
Hvala još jednom.

Offline domy_os

• RCZ
  • Auto: Honda Civic 9th Gen
« Odgovori #44 u: Rujan 08, 2020, 22:35:51 »
Tlak se mjeri preko ABS senzora, zato ih nemaš. Praznija guma se brže vrti, a punija sporije. Nakon svake sezonske zamjene guma treba napraviti kalibraciju/reset u izborniku. Fino tom majstoru reci da uključi TPMS.

Offline xlr

• 308
  • Auto: P308 2.0 HDi ('08)
« Odgovori #45 u: Rujan 08, 2020, 23:03:10 »
Praznija guma ima manju obodnu brzinu od punije, ali sve gume imaju (barem teoretski kod pravocrtnog kretanja) jednaku kutnu brzinu - jednako se vrte :)