Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Senzor pritiska ulja u motoru  (Posjeta: 949 vremena)

Offline Helmin

• Forumaš
  • Auto: 307 1.6 hdi
Senzor pritiska ulja u motoru
« u: Srpanj 11, 2019, 18:08:08 »
Pomagaj ko moze :) Da li neko može da mi pošalje sliku to jest šemu motora Peugeot 307 1.6 hdi 2005 godište da bi mogao da nađem gde mu se nalazi senzor pritiska ulja u motoru gledao sam oko filtera za ulje ništa našli smo samo ja i drugar jedan senzor koji je sa dugačkim nastavkom plastičnim ali je to rekao nam je senzor nivoa ulja u motoru nije senzor pritiska ulja je manji i nalazi se negde oko filtera ili na to jest morao bi da pogledam šemu ili sliku i gde se tačno nalazi pa bi volio da mi pomogne ako ko ima znači sliku ili šemu motora od ovog Pežoa 307 1.6 hdi 2005 godište. Hvala

Offline goggo

• Forumaš
  • Auto: 307

Offline Helmin

• Forumaš
Odg: Senzor pritiska ulja u motoru
« Odgovori #2 u: Srpanj 13, 2019, 21:49:54 »
Nasao sam senzor za pritisak ulja 307 1.6 hdi 2005 god. iza alternatora odmah je tj. Iznad sipke za merenje ulja na samom bloku motora. Zamijenio je zamijenio ulje 5-30 isto ponasanje. Znaci radi u leru extra oil OK kada ga wozim nekih po sata sat pojawi mi nizak pritisam ulja u motoru. Dali ga razbije tj. Razidi ulje i onda slab je pritisak pojma nemam wise sta da radim

Offline Zele

• 508
« Odgovori #3 u: Srpanj 14, 2019, 00:30:49 »
Javi ti nizak pritisak i pod jačim gasom?
Ako i tada onda bi tribalo izmirit pritisak u oba slučaja, ler, gas i vidit dali opada

Offline Helmin

• Forumaš
« Odgovori #4 u: Srpanj 14, 2019, 23:16:54 »
Ne kada ga vozim i kada se auto zagreje onda mi na leru javlja pritisak je nizak u motoru. Preko 1200 obrtaja lampica se ugasi a na samom.leru znaci na 900 obrtaja  upali lampicu stop prenizak pritisak u motoru ali napominkem to se desava nakon nelih pola sata woznje i kada ga wozim preko 1200 obrtaja u motoru lampica ne javlja nizak pritisak samo na semaforima ili tako kada radi zagrijan motor na leru se upali. Sada trenutno se ugasila sana od sebe pa kontam mozda je nesto zapuseno bilo u kanalima tim auto radi normalno

Offline goggo

• Forumaš
« Odgovori #5 u: Srpanj 15, 2019, 08:22:38 »
Ovo se nesto izgleda prebacilo, negdje sam vec pisao imao sam isti problem ali tek kada sam kupio auto. 307 1.6 ali benzin. Kad se zagrije auto preko 90°C na leru mi je izbacivao nizak pritisak ulja. Privremeno rjesenje je bilo da mi za iole toplijih dana radi klima jer ona vrti ventilator na 1. brzini i motor nikad ne prelazi 90°C, a trajno se problem rijesio sam od sebe, i imao je veze sa mjenjanjem ulja, jer svaki put kad bih promjenio prvo vrijeme se nije javljalo i taj period se sa svokm izmjenom produzavao dok nakon mislim 3-4 izmjene nije nestao skrzo. Prvi put sam za kratko vrijeme (mjesec dana) dva puta mjenjao ulje. Takodjer tada sam citao po netu da jos jedan problem moze uzrokovati ovaj kvar, a to je da pukne plasticna sipkica na filteru ulja, pa provjeri to prvo.

Offline Helmin

• Forumaš
« Odgovori #6 u: Srpanj 17, 2019, 16:58:05 »
Da i meni je ewo 2 put za redom vec mijenjam ulje i to ne znam koliko bi mogao kilometara da ptedjem to kest mozda je bolje da sad na sl mijenjanje stavim malo jace fabricki je 5v 30 planiram sada da mu stavim 10v 40 jer je gusce i mislim da ce mu rad biti bolji koje si ti mijenjao kada si posyavljao

Offline Memphis

• 308
  • Auto: Peugeot 207
« Odgovori #7 u: Srpanj 18, 2019, 01:05:36 »
Ne kada ga vozim i kada se auto zagreje onda mi na leru javlja pritisak je nizak u motoru. Preko 1200 obrtaja lampica se ugasi a na samom.leru znaci na 900 obrtaja  upali lampicu stop prenizak pritisak u motoru ali napominkem to se desava nakon nelih pola sata woznje i kada ga wozim preko 1200 obrtaja u motoru lampica ne javlja nizak pritisak samo na semaforima ili tako kada radi zagrijan motor na leru se upali. Sada trenutno se ugasila sana od sebe pa kontam mozda je nesto zapuseno bilo u kanalima tim auto radi normalno
ležajevi radilice su amenovani.

Offline goggo

• Forumaš
« Odgovori #8 u: Srpanj 18, 2019, 08:13:48 »
ležajevi radilice su amenovani.
Ne znam jesi li procitao moj post?
Meni se to desavalo prije 6 godina. 6 godina vozim 80% gradske voznje na kratkoj relaciji, motor radi bez problema punom snagom, a nikad nije rastavljan.

Da se razumijemo ne kazem da nije to, ali ti kao da si mu otvorio i pregledao motor pa tako odgovaras. Sta ako covjek zamjeni lezajeve i problem se nastavi? Hoces li mu refundirati?

@Helmin vec sam ti odgovorio na mail, ali evo i ovdje cu. Ja sam sipao 10w40 od pocetka, ali moj je benzin i odgovara mu ta gradacija po uputsvima proizvodjaca. Ne znam ali mislim da za dizel ne odgovara, raspitaj se.
Mislim da bi prije svega trebao otici kod nekoga ko ti moze izmjeriti stvarni pritisak ulja, jer se nije zaj...t sa tim. Mjerenje nebi smjelo biti skupo, a znat ces tacno na cemu si.

Offline Memphis

• 308
« Odgovori #9 u: Srpanj 18, 2019, 09:36:55 »
Ne znam jesi li procitao moj post?
Meni se to desavalo prije 6 godina. 6 godina vozim 80% gradske voznje na kratkoj relaciji, motor radi bez problema punom snagom, a nikad nije rastavljan.

Da se razumijemo ne kazem da nije to, ali ti kao da si mu otvorio i pregledao motor pa tako odgovaras. Sta ako covjek zamjeni lezajeve i problem se nastavi? Hoces li mu refundirati?

Uopće me ne zanimaju tvoje gluposti koje pišeš. Ja znam ali ti nemaš pojma, refundirat mu možeš ti kad mu sa svojim pametnim savjetima dovedeš motor do stadija da će morat brusit i radilicu ako već ne mora.

Offline dkarolj

• 208
  • **
  • Auto: P308 T9 HDi 120, P5008 HDi 120, Škoda Superb 3.6 V6 4x4 DSG 260
« Odgovori #10 u: Srpanj 18, 2019, 09:58:22 »
Ovako prvo za odabir ulja

Nije sve u gradaciji ulja, ulje mora zadovoljavati i specifikaciju proizvođača za navedeni motor. Onda imaš sintetiku, polusintetiku, mineralna, low saps (za DPF) ulja koja opet ima poveznicu s gradacijom. Također tu su aditivi i ostale karakteristike koje se moraju zadovoljiti za pojedinu vrstu motora. Zeznuti su ti inženjeri, sve proračunavaju i propisuju neke norme i specifikacije. Fučkas njih samo gurni gušće ulje i sve rješeno  :smile:.

Peugeot preporučuje Total ulja, a na stranici imaš konfigurator prema tipu koji će ti preporučiti ulje koje odgovara tvom automobilu i zadovoljava propisanu specifikaciju ulja od proizvođača link https://www.total.de/services/schmierstoffe/schmierstofffinder.

isto imaš i za Castrol https://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/search?vehicleType=cars&manufacturer=peugeot&model=307-(2001-2009)

Već su ti napisani koraci koje trebaš poduzeti, ukoliko ih ne možeš sam napraviti odvezi automobil kod majstora da se utvrdi stvarni kvar i eventualnu štetu. Ukoliko je stvarno prenizak tlak ulja stradati će ti motor.

Sretno s pronalaskom stvarnog uzroka obavijesti "Low Oil Pressure" te se nadam da ćeš uspjeti što jeftinije to riješiti.
DIY - P308 NAC DAB+, Kamera VisioPark1 - Diagbox 9.47

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #11 u: Srpanj 18, 2019, 18:32:39 »
Najpametnije bi bilo otići u pravi ovlašteni servis da izmjere pritisak ulja.
Možda je pritisak na mjernom uređaju OK.
Puno je tu nijansi:
Ako je pritisak niži - možda samo toliko da se aktivira upozorenje, a ne i opasno nisko za rad motora
Pa može biti i da senzor propušta napon-šalje signal, a komp ga krivo očita  pa treba samo podesiti komp na pravu vrijednost.
Prema tome - prvo na mjerenje pritiska ulja..

Offline goggo

• Forumaš
« Odgovori #12 u: Srpanj 19, 2019, 09:50:00 »
Uopće me ne zanimaju tvoje gluposti koje pišeš. Ja znam ali ti nemaš pojma, refundirat mu možeš ti kad mu sa svojim pametnim savjetima dovedeš motor do stadija da će morat brusit i radilicu ako već ne mora.

Nema sta, pametnjakovic si ti pravi! Jos da ne kazem koliko si potkovan argumentima! Ja sam covjeku prenio svoje iskustvo, a moj savjet mu je da ide na mjerenje pritiska, kao i dvojce kolega.  Al sta mi znamo, ti si najpametniji!

Offline Helmin

• Forumaš
« Odgovori #13 u: Srpanj 19, 2019, 14:46:53 »
Ovako pritisak je ok na leru auto ima 2 bara perfektno. Ali kada se ugrije na radnoj temperaturi 90 onda na leru tj. Na obrtajima  900 pali stop pritisak u mptoru nizak kada mu dam malo gasa znaci 1100 ili 1200 onda vec gasi lampicu i tako sad za sad je ok znaci vec sam mikenjao 2 puta ulje i manje sce pali cak evo 2 dana nikako je ne pali ali nadam se 3 izmjenom ulja da ce se problem otklonit. Da napomenem auto je lezalo 2 god. Ulje mu je 2017 mikenjano kada sam ga ispustio vec je bilo kao mulj neki kroz njega mozda je i to neki od uzroka...

Offline goggo

• Forumaš
« Odgovori #14 u: Srpanj 19, 2019, 15:12:43 »
A jesi li mu ta 2 bara izmjerio kada je bio zagrijan na leru? Mislim da je to onda apsolutno isti sindrom kao i kod mene, i meni je covjek od kojeg sam kupio rekao da je lezao u garazi dugo vremena (pola godine-godinu). Nazalost nisam prisustvovao prvoj izmjeni ulja, a majstor mi nije rekao kakvo je bilo.
Probaj da drzis upaljeni klimu, meni se sa upaljenom klimom ne penje temperatura preko 90 pa mi se onda nije ni javljalo.

Offline Memphis

• 308
« Odgovori #15 u: Srpanj 19, 2019, 15:53:53 »
Ovako pritisak je ok na leru auto ima 2 bara perfektno. Ali kada se ugrije na radnoj temperaturi 90 onda na leru tj. Na obrtajima  900 pali stop pritisak u mptoru nizak kada mu dam malo gasa znaci 1100 ili 1200 onda vec gasi lampicu i tako sad za sad je ok znaci vec sam mikenjao 2 puta ulje i manje sce pali cak evo 2 dana nikako je ne pali ali nadam se 3 izmjenom ulja da ce se problem otklonit. Da napomenem auto je lezalo 2 god. Ulje mu je 2017 mikenjano kada sam ga ispustio vec je bilo kao mulj neki kroz njega mozda je i to neki od uzroka...
teraj to nekom mehi dok je vrijeme ... ležaji su poderani i kad se motor zagrije na radnu temepraturu ulje se razrijedi i pušta kroz ležaje zato pada pritisak. Sa gušćim uljem nećeš ništa puno postić jer problem ostaje. To ti je sve bacanje novaca i to sve kemijanje će te na kraju koštat duplo jer kad prolupa onda će bit kino.

Uzrok tome je vjerojanto to što pišeš da nije redovito održavano tj. mijenjano ulje.

A ti sad kako je tebi slađe ...

Offline Helmin

• Forumaš
« Odgovori #16 u: Srpanj 19, 2019, 17:15:13 »
Teracu ako stignem auto sada treba da teram iz nemacke za crnu goru pa ako se otkotrlja obawezno kod majstora zato pitam mozda bi bilo bolje da mu stawim gusce ulje 10w 40 jer u njega on sad ima 5w 30 koje je original za njega a walja proc oko 1700 km do kuce

Offline domy_os

• Član kluba
  • RCZ
  • Auto: Honda Civic 9th Gen
« Odgovori #17 u: Srpanj 19, 2019, 23:09:19 »
Nikako osim ako ne želiš još mijenjati i turbinu i DPF. :D: U nijedan noviji dizel se više ne stavlja to ulje.