Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: P308 [T9] Ugradnja NAC-a umjesto SMEG-a, Apple CarPlay, MirrorLink, AndroidAuto  (Posjeta: 5159 vremena)

Offline dkarolj

• 208
  • **
  • Auto: P308 T9 HDi 120, P5008 HDi 120, Škoda Superb 3.6 V6 4x4 DSG 260
SMEG možeš kodirati jedino s original programom od Peugeota Diagbox 9.55 je zadnja verzija. Diagbox radi s klonovima ali moraju biti FULL CHIP.

Da bi se obavilo telekodiranje SMEG-a Diagbox komunicira sa serverom Peugeota i još moraš otključati preko ključa za manualne postavke.

Jedan token za Diagbox dođe 35 EUR + PDV. I još unlock za ručno telekodiranje.

Uglavnom ima dosta finesa koje još nisi predvidio.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

DIY - P308 NAC DAB+, Kamera VisioPark1 - Diagbox 9.47

Offline nace

• 208
  • **
  • Auto: 308 T9,. 1.6 e-hdi ,85 kW .
Odličan post.  :bravo:

Kamera je naručena, ali starija verzija 130 stupnjeva i ide ugradnja na smeg+ uređaj.
Nadam se da 308 Allure 2015 ima pušteno ožičenje u haubi.

Naručio sam sa Aliexpressa kabel 921815C.
Zanima me do koje verzije diagboxa ovaj kabel radi, tj. koju provjerenu verziju diaboxa skinuti i gdje?

Pozz , koju si kameru narucio ? i cijena .
ja se sve nadam da ce neko reci da voilo koje ima SMEG + ima i ozicenje ,
imam zelju staviti okameru , ali mi se ne caprka , a i majstorima voziti , to je vec malo i tesko . Skoro sam radio nekih sitnica u lokalnom sevisu ( doduse za VW) . nisu imali ni program za novijeg Peugeota , samo do 2013 , tako da i u znanje majestora iskremno sumnjam. A DKarolj nije blizu  :smile:

Offline floko2510

• RCZ
  • Pour que l'automobile soit toujours un plaisir
  • Auto: Peugeot 308 T9 & Peugeot 106
P
SMEG možeš kodirati jedino s original programom od Peugeota Diagbox 9.55 je zadnja verzija. Diagbox radi s klonovima ali moraju biti FULL CHIP.

Da bi se obavilo telekodiranje SMEG-a Diagbox komunicira sa serverom Peugeota i još moraš otključati preko ključa za manualne postavke.

Jedan token za Diagbox dođe 35 EUR + PDV. I još unlock za ručno telekodiranje.

Uglavnom ima dosta finesa koje još nisi predvidio.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Kodiranje mogu obaviti u Peugeot servisu jer imam nekog ko radi tamo, nadam se samo da Allure ima ožićenje u stražnjoj haube. To moram provjeriti danas.

Mene zanima koju verziju diagboxa mogu skinuti da radi s ovim interfejsom koji sam kupio, čisto da mogu očitati greške i neke postavke izmjeniti, recimo da mi svijetle diode na stražnjim svijetlima skupa sa prednjim drl te paljenje maglenke u zavoju. Vidio sam da je to moguće podesiti.

Offline floko2510

• RCZ
Pozz , koju si kameru narucio ? i cijena .
ja se sve nadam da ce neko reci da voilo koje ima SMEG + ima i ozicenje ,
imam zelju staviti okameru , ali mi se ne caprka , a i majstorima voziti , to je vec malo i tesko . Skoro sam radio nekih sitnica u lokalnom sevisu ( doduse za VW) . nisu imali ni program za novijeg Peugeota , samo do 2013 , tako da i u znanje majestora iskremno sumnjam. A DKarolj nije blizu  :smile:

Kameru sam našao na njuškalu, a plaćena je 400 KN.

Offline dkarolj

• 208
  • **
  • Auto: P308 T9 HDi 120, P5008 HDi 120, Škoda Superb 3.6 V6 4x4 DSG 260
P
Kodiranje mogu obaviti u Peugeot servisu jer imam nekog ko radi tamo, nadam se samo da Allure ima ožićenje u stražnjoj haube. To moram provjeriti danas.

Mene zanima koju verziju diagboxa mogu skinuti da radi s ovim interfejsom koji sam kupio, čisto da mogu očitati greške i neke postavke izmjeniti, recimo da mi svijetle diode na stražnjim svijetlima skupa sa prednjim drl te paljenje maglenke u zavoju. Vidio sam da je to moguće podesiti.

Odustao sam od unofficial verzija i sada radim samo s originalnim...raditi će ti svaka 7.XX verzija. Zadnje 7.XX verzije zahtijevaju server autentifikaciju, mislim da oko 7.5X ili možda i prije imaš T9 dodan.

Post#4 ti ima shemu za spajanje tvoje kamere 130 stupnjeva na SMEG.
DIY - P308 NAC DAB+, Kamera VisioPark1 - Diagbox 9.47

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
7.59 se dobro pokazala sa 308 T9, može se i nekog telekodiranja uraditi. Ako hoćeš samo greške, ona možeš instalirati i 7.83.

Što se tiče ožičenja, i to bi trebao da imaš na Allure, bar sam ja imao.

Offline floko2510

• RCZ
7.59 se dobro pokazala sa 308 T9, može se i nekog telekodiranja uraditi. Ako hoćeš samo greške, ona možeš instalirati i 7.83.

Što se tiče ožičenja, i to bi trebao da imaš na Allure, bar sam ja imao.
Nadam se da ima i moj.
Znači spojim kameru i izvršim aktivaciju putem diagboxa ali potrebno je izvršiti kodiranje u smegu putem originalnog diagboxa?

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Offline mara-

• RCZ
  • 307
Da, softver mora biti originalan, a hardver možeš full chip od Kineza. I onda kupiš token. Ima nekih stvari i u BSI da se mora podesiti, nije samo u SMEG.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Offline floko2510

• RCZ
Da, to mi je jasno

Offline floko2510

• RCZ
Mara, možeš mi objasniti gdje se nalazi ožičenje za kameru?
Tražim ali ne nalazim

Offline mara-

• RCZ
  • 307
Evo slike kod mene, nemam druge slike koja je više odmaknuta, ali mislim da je dovoljno da skontaš.

Offline floko2510

• RCZ
Mislim da kod mene nema ovaj konektor.
Pogledat u opet...
Hvala na slici.