Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: P308 [T9] Ugradnja NAC-a umjesto SMEG-a, Apple CarPlay, MirrorLink, AndroidAuto  (Posjeta: 5158 vremena)

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
Baš kako je kolega spomenuo, ja imam SMEG+ i ekran na prodaju što sam izvadio nakon ugradnje NAC. Ako si zainteresovan, javi se u prvatne poruke. Imaj na umu da sam ja iz Bosne.

Offline bubica1

• Forumaš
  • Auto: 308 1.5Hdi 100
stigao danas novi 308 ali car play ne pdrzava tj nije doplacen kao opcija prilikom naudzbe vozila :( e sada, to je softverski ili hardverski problem da bi se isti "ugradio" ?

Offline dkarolj

• 208
  • **
  • Auto: P308 T9 HDi 120, P5008 HDi 120, Škoda Superb 3.6 V6 4x4 DSG 260
SW samo uzmeš VIN kod od automobila koji ima tvoju razinu opreme i aktivan CarPlay te s tim VIN-om pustiš automatsko telekodiranje sa servera. Moraš samo imati original Diagbox i naći odgovarajući VIN.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
DIY - P308 NAC DAB+, Kamera VisioPark1 - Diagbox 9.47

Offline bubica1

• Forumaš
super, puno hvala :)

Offline nace

• 208
  • **
  • Auto: 308 T9,. 1.6 e-hdi ,85 kW .
dkarolj , obzirom da si izgleda Tito za ove stvari , moze li pomoc : juce mi je originalni navy pokazao da je moguc update navigacije i karata , tako nesto , i da odem,  ne znam , servisu ili tako nesto .
Ima li mogucnost kakve DIY opcije nadogradnje ,

pozzz

Offline dkarolj

• 208
  • **
dkarolj , obzirom da si izgleda Tito za ove stvari , moze li pomoc : juce mi je originalni navy pokazao da je moguc update navigacije i karata , tako nesto , i da odem,  ne znam , servisu ili tako nesto .
Ima li mogucnost kakve DIY opcije nadogradnje ,

pozzz
nace da li pitaš za SMEG ili NAC?

Oba samostalno nadograđuješ

« Zadnja izmjena: Lipanj 20, 2019, 16:38:05 od dkarolj »

Offline nace

• 208
  • **
ne znam ,originalni je u njemu , e sad koji oni stavljaju ,stvarno ne znam . Obzirom da je 2015. godište ,vjerovatno je SMEG ,a kako procitah, NAC se počeo ugradjivati od 2017.

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
SMEG+ imaš.

Što se tiče ovo što je bubica1 pitao, ne bih se složio da se tek tako može aktivirati. Treba vidjeti i sa hardverske strane kakav je uređaj. Možda je samo radio koji nema ni navi ni CarPlay ili AndroidAuto.

Offline nace

• 208
  • **
nace da li pitaš za SMEG ili NAC?

Oba samostalno nadograđuješ

evo ,reče kolega Mara da je u mene Smeg+.  Kako se radi update karata ?

Offline dkarolj

• 208
  • **
evo ,reče kolega Mara da je u mene Smeg+.  Kako se radi update karata ?

:good: na zapovijed

skini kartu Europe v113 - 01.02.2019 sa slijedeće adrese http://psa.download.navigation.com/automotive/PSA/RT6-SMEGx/42028.ZIP
formatiraj USB dovoljne veličine da primi kartu u FAT32 formatu.

raspakiraj ZIP datoteku na USB tako da cijela struktura ZIP-u bude u ROOT-u USB-a (prijedlog je koristiti kvalitetni USB disk)

Automobil mora raditi prilikom nadogradnje, kada pokreneš motor umetni USB u USB utor ispod klime i pazi da nemaš u USB 2 utoru koji se može nalazi u pretincu nikakav uključen uređaj. Uređaj će prepoznati USB nadogradnju i upozoriti te da prilikom nadogradnje motor mora biti uključen. Pokreni instalaciju koja traje 30-45 minuta. Također ukoliko imaš start-stop isključi ga tijekom nadogradnje

ovdje ti je speedcam baza https://mega.nz/#!DZxgia6Y!LPB3vI9iAPWS2h8BOqSdrs26pRsD8k55lX9RdWx4mhg
password za arhivu "Thanks to Tigrebianca !"

Trenutnu verziju karte možeš provjeriti tako da par sekundi držiš zupčanike, nakon čega će ti se pojaviti skriveni meni s verzijom softvera. Nadogradnja FW se obavlja na istovjetan način,  a zadnja verzija je 5.43.A.R2.

Offline dkarolj

• 208
  • **
evo i cijene koje ljudi uzimaju za prodavanje znanja nadogradnji Peugeot karti

https://www.njuskalo.hr/auto-navigacija-gps/karte-2019-peugeot-citroen-auta-myway-wipnav-rt6-smeg-oglas-28035255

150 kn ... može i udaljena nadogradnja

https://www.njuskalo.hr/auto-navigacija-gps/peugeot-citroen-navigacija-sd-kartica-myway-wip-nav-rneg-europa-2016-2-oglas-21870528
ovdje se dobije i stara karta i SD kao bonus

249 kn...ovdje se dobije i stara karta i SD kao bonus

Offline bubica1

• Forumaš
SMEG+ imaš.

Što se tiče ovo što je bubica1 pitao, ne bih se složio da se tek tako može aktivirati. Treba vidjeti i sa hardverske strane kakav je uređaj. Možda je samo radio koji nema ni navi ni CarPlay ili AndroidAuto.

u autu je RCC A1 "radio" , netko je ovdje stavio link o njegovim tehnickim specifikacijama
izmedju ostaloga navodi se:
-smartphne integration, e sada ...

Offline 308freak

• 508
  • lav u <3
  • Auto: 308 1.6 HDI
Pošto imam 308-cu 03/2018 godište i imam taj noviji display sa nadolpaćenim mirrorlinkom, zanima me (pošto vidim da je moguće) staviti "aktivirati" kameru, GPS i drugi usb.
Pa me zanima kada kupim kameru, GPS antene i ovaj drugi adapter za usb zanima me da li dovoljno kada se to sve spoji na uređaj u autu (instalira) obaviti samo telekodiranje ili je još nešto dodatno potrebno?

hvala..
Gdje se pije pijem, gdje se jede jedem, a gdje se radi nema me!!!!

Offline dkarolj

• 208
  • **
Pošto imam 308-cu 03/2018 godište i imam taj noviji display sa nadolpaćenim mirrorlinkom, zanima me (pošto vidim da je moguće) staviti "aktivirati" kameru, GPS i drugi usb.
Pa me zanima kada kupim kameru, GPS antene i ovaj drugi adapter za usb zanima me da li dovoljno kada se to sve spoji na uređaj u autu (instalira) obaviti samo telekodiranje ili je još nešto dodatno potrebno?

hvala..
Za kameru treba provjeriti ožičenje u gepeku, Allure bi već mogao imati pripremu da se ne vuku posebni kablovi struja i video.

Ako imaš onda se samo instalira na predviđeno mjesto s kućištem i telekodira preko VIN-a od vozila koji ju ima originalno ugrađeno. U RCC/NAC je Read-Only i mora se telekodirati preko Peugeot servera.

Za GPS ti osim antene treba i kompatibilni uređaj, tako da bi vjerojatno trebao mjenjati radio jedinicu za NAC. Ovisi o instaliranom uređaju za tvoj auto.

Za USB 2 samo konektor i kućište u pretincu trebo bi pogledati možda se treba i aktivirati u konfiguraciji nakon ugradnje.

Sve si pitao na francuskom forumu tako da ćeš i tamo dobiti odgovor sličan ovome.

Offline 308freak

• 508
  • lav u <3
  • Auto: 308 1.6 HDI
Thx..
Gdje se pije pijem, gdje se jede jedem, a gdje se radi nema me!!!!

Offline andro2001

• SR1
  • *
  • Auto: 308 GT 2.0 180 KS HDI
Ekipa pratim ovu temu na više foruma. Uglavnom, zanima me ima li tko u HR tko bi mi pomogao oko zamjene jer nisam dovoljno stručan. Imam 308GT s navigacijom, kamerom i duplim USB-om. U slučaju zamjene vidio sam da katkad ne radi kamera dobro pa i nju treba mijenjati, jesam to dobro shvatio? U svakom slučaju pomoć mi treba pa ako tko želi pomoći bio bi zahvalan...

Offline dkarolj

• 208
  • **
Ekipa pratim ovu temu na više foruma. Uglavnom, zanima me ima li tko u HR tko bi mi pomogao oko zamjene jer nisam dovoljno stručan. Imam 308GT s navigacijom, kamerom i duplim USB-om. U slučaju zamjene vidio sam da katkad ne radi kamera dobro pa i nju treba mijenjati, jesam to dobro shvatio? U svakom slučaju pomoć mi treba pa ako tko želi pomoći bio bi zahvalan...
Početkom 9. mjeseca odradio još jednu ugradnju NAC-a u P308SW od forumaša pa javi se ako si zainteresiran.

Kod kamere je bitna revizija kamere jer slika može biti zrcalna na starijoj kameri koja ima 130 stupnjeva. Postoji i nova verzija 180 stupnjevite kamere koja prikazuje panoramski pogled tako da se vidi pozicija automobila.

Offline andro2001

• SR1
  • *
  • Auto: 308 GT 2.0 180 KS HDI
Super, cujemo se za detalje na private...  :buonce:

Offline millo

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 308 e HDI 1,6
Sva sreća da postoje ovakvi postovi i ljudi koji su spremni pomoći u uputiti.
Svaka čast!
 :bravo:

Offline floko2510

• RCZ
  • Pour que l'automobile soit toujours un plaisir
  • Auto: Peugeot 308 T9 & Peugeot 106
Odličan post.  :bravo:

Kamera je naručena, ali starija verzija 130 stupnjeva i ide ugradnja na smeg+ uređaj.
Nadam se da 308 Allure 2015 ima pušteno ožičenje u haubi.

Naručio sam sa Aliexpressa kabel 921815C.
Zanima me do koje verzije diagboxa ovaj kabel radi, tj. koju provjerenu verziju diaboxa skinuti i gdje?