Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: P208 [A9] Ugradnja navigacije, DAB dig. radio, Apple CarPlay, MirrorLink, WiFi  (Posjeta: 4310 vremena)

Offline dkarolj

• 208
  • **
  • Auto: P308 T9 HDi 120, P5008 HDi 120, Škoda Superb 3.6 V6 4x4 DSG 260
Thx, but nah... Nije to to.
Samo piše gore "Mirror Screen" ali ne piše kao kod NACa "povezane usluge".
I verzija softvewa je SMEG5.43.A.R2 a to mi ne govori je li uređaj SMEG, SMEG+ ili SMEG+ IV.2 (niti koje su razlike između istih)...

Ove kvačice na slici su basic information, a ja tražim nešto deteljnije...

SMEG+ ima FW koji glasi 5.X...zadni je 5.43.A.R2 https://www.gpspower.net/peugeot-citroen/342774-firmwares-smeg.html
SMEG+IV2 ima FW koji kreće 6.X.... zadnji je 6.4.A.R10https://www.gpspower.net/peugeot-citroen/338459-firmwares-smeg-iv2.html
tako da ti to itekako govori o kojem sustavu se radi, ukoliko normalno znaš taj info  ;)

SMEG+ podržava samo BT konekciju i nema podršku za AppleCarPlay i Android Auto
SMEG+IV2 podržava AppleCarPlay i MirrorScreen, ali ne i Android Auto
NAC podržava sve navedeno.

Ukoliko se nije ugrađivao SMEG+IV2 u model auta nije ga moguće kalibrirati putem automatskog telekodiranja, pokušao s SMEG+IV2 iz P208 u P308, ne radi kalibracija ekrana i tipki. NAC savršeno radi u P308.
DIY - P308 NAC DAB+, Kamera VisioPark1 - Diagbox 9.47

Offline MacSlavko

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi
Now we’re talking!
Hvala dkarolj na info!
👍🏻

Offline MacSlavko

• 308
I još jedno pitanje: CarPlay odn. Mirrorlink dolazi sa svakim SMEG+ IV.2 navi-sustavom ili je to neka dodatna kutija/ugradnja?
Također, to funkcionira samo kad je smartphone spojen žicom na punjač tj. radio? U koju utičnicu? A ako nije na žici onda ostaje samo BT Handsfree, BT music streaming itd., ali ne i CarPlay?

Thx!

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
Nije nikakva dodatna ugradnja. Da, radi kad si spojen sa autom preko USB koji imaš u autu, a ako nije, onda ti radi klasika bluetooth telefoniranje i audio streaming. NAC je tek nekad krajem 2017. krenuo i s time je tek krenula Android Auto podrška. Ima i RCC uređaj koji je u suštini ista stvar samo bez navigacije, dakle može i sa Android Auto i sa CarPlay.

Mislim da generalno Peugeot sa Android Autom tek kreće od kraja 2017, a eto CarPlay ima i ranije.

Offline MacSlavko

• 308
Cool that!
👍🏼
A što je s Internetom? Vidim nekakav WiFi se spominje i ima ga u izborniku SMEG+ IV.2. Barem kod DS5 (redizajn). Kako to radi?

Offline bubica1

• Forumaš
  • Auto: 308 1.5Hdi 100
da ne otvaram novu temu pitati cu ovdje

preko aplikacije MyPeugeot nudi mi se azuriranje "tableta" na verziju 02.07.19 , u mailu gdje sam dobio link za skinuti upgrade pise "preuzimanje MapCare kartografije"
e sada, moj 308 ( 2018, redizajn ) nema navigaciju, u cemu je kvaka?

Offline bubica1

• Forumaš
da ne otvaram novu temu pitati cu ovdje

preko aplikacije MyPeugeot nudi mi se azuriranje "tableta" na verziju 02.07.19 , u mailu gdje sam dobio link za skinuti upgrade pise "preuzimanje MapCare kartografije"
e sada, moj 308 ( 2018, redizajn ) nema navigaciju, u cemu je kvaka?

nisam nasao opciju kako editirati post pa kvotam sam sebe ;)
evo novosti, okej link je samo imao ime kao azuriranje karata ali je u stvarnosti "firmware update" , moram priznati da je Peugeot dao vrlo detaljne upute ( korak po korak ) kako intalirati sve to na USB stick i kasnije instalirati u autu
no, tri puta radio sve ispocetka i svaki put dobijem obavijest da USB memorija nije podrzana. 2x sam sve na macu radio ( upute su i za osx i za win ) , na kraju uzeo od kceri laptop sa win10 i opet ista stvar.
naravno svaki puta sam iznova formatirao USB.... sto mi je sada ciniti ;)

radi se o 308SW 2018g ( redizajn ) sa RCC ( a1 99% ) jedinicom

Offline Philippos

• 308
  • Auto: 308 SW T9 / 308 Style
Stick je formatiran kao FAT32?

Offline bubica1

• Forumaš
Stick je formatiran kao FAT32?

je, FAT32 100%

Offline Philippos

• 308
  • Auto: 308 SW T9 / 308 Style
Prvo bih preporučio formatiranje sticka sa što većim allocation size koji nudi.
Probano sa nekim drugim stickom?

Offline bubica1

• Forumaš
uspio sam, raspakirao sam file sa drugim programom ( The unarchiver ) i sve je proslo ok. Sve sam napravio na osx-u