Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Metalni zvuk od straga  (Posjeta: 1075 vremena)

Offline dragon

• Forumaš
  • Auto: peugeot 308
Metalni zvuk od straga
« u: Ožujak 31, 2019, 00:39:59 »
Nedavno sam kupio peugeot 308 2014 g.p. i nakon par dana mi se poceo iz podrucja zadnjeg trapa javljati metalni zvuk, ali sada je to postalo malo ucestalije na neravninama i na namnjim uzbrdicama kada se auto lomi kod penjanja.

Na ovome videu je demonstriran taj zvuk, mada kod mene nije u tolikoj mjeri kao na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=8ZVMliqLNQw

Pogledao sam na stranim forumima, rijec je o loše napravljenoj osovini trapa (konstrukcijska greska, valjda lose prešan metal radi uštede).

Peugeot je to u pocetku rjesavao nekakvom pjenom, ali nije dalo dugorocni rezultat (mada neki kazu da im je to pomoglo) pa su kasnije mijenjali osovine trapa (most) i kod nekih je rijesilo ovaj problem, dok kod nekih nije.

Navodno  zahvacena je samo odredjena serija auta.

Zanima me da li netko zna kako trajno rijesiti ovaj problem na neki jeftiniji nacin - balkanski - kao sto se vecina problema rjesava.

Ako sam dobro shvatio problem je ondje gdje opruge nalijezu na osovinu trapa, tj kod nosaca opruga, pa pretpostavljam ako je se metal istrosio da ima zazora izmedju 2 metala pa dolazi do zveckanja.

Ako nije na tome dijelu ispravite me.

Ima li tko ideju kako ispuniti taj medju prostor ili opcenito kako rijesiti problem.

Zamjena novog mosta mi ne pada na pamet jer je cijena previsoka a Peugeot me nakon dosta godina pozitivnog iskustva toliko razocarao da bi ga najradije prodao i nikad vise ne bi kupio Peugeot.

Hvala.

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
Odg: Metalni zvuk od straga
« Odgovori #1 u: Ožujak 31, 2019, 13:02:00 »
Pa da li si išao da provjeriš u servisu da li tvoj problem spada u taj poznati? Jer ako spada, onda ti to moraju besplatno riješiti jer to spada u njihov recall.

Offline dragon

• Forumaš
« Odgovori #2 u: Ožujak 31, 2019, 14:11:19 »
Nisam jos, planiram ici, auto je uvezeno iz vana i mislim da mu je garancija vec odavno istekla pa se pitam da li ce napraviti to u opozivu o svom trosku.

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
« Odgovori #3 u: Travanj 01, 2019, 23:12:08 »
Malo sam čitao više, i nisam siguran da li spada u opoziv, ali navodno pošto Peugeot zna za taj problem, mijenjaju izvan garancije. Pritisni ih, prijeti, šta god. Inače, svi zvanični opozivi se moraju uraditi besplatno, bez obzira na starost auta ili da li je istekla garancija.

Offline dragon

• Forumaš
« Odgovori #4 u: Travanj 02, 2019, 22:51:07 »
Koliko sam ja skuzio nije bilo zvanicnog opoziva, tako da od toga nema nista, a i da mi zamijene s novom rekonstruiranom ima i ona isti problem, jer nisu uradili nista pametno osim sto su pojacali da trpi jaki momenat sa 25kNm na 30kNm po radijanu (valjda tako nekako).

Ali i oni svi znaju za ovaj problem i masa klijenata je to rjesavala originalnom pjenom.

Doduse ja cu ici kod majstora ne kod njih da ubrizga pjenu.

Pozdrav

Offline tdavor

• Forumaš
  • Auto: 308
« Odgovori #5 u: Lipanj 09, 2019, 23:01:18 »
Jesi uspio sta rijesit? Meni se na 308sw 2016. pojavilo takvo skripanje pred 10ak dana. 50k km...Garancija istekla prije 2 miseca :/ koliko je sigurno vozit tako? Za misec idem na put od 2500 km. Ne znam jel pametno :)

Offline idanijel

• Forumaš
« Odgovori #6 u: Lipanj 10, 2019, 09:07:57 »
Drug koji radi u servisu u Švedskoj kaze da ubrizgavaju purpenu. Nacicu i slike.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

Offline tdavor

• Forumaš
« Odgovori #7 u: Lipanj 10, 2019, 09:15:16 »
Bas se mislim danas otic da vidim sta i kako. Garancija istekla u travnju jbm ga... nadam se da ce provuc nekako.

Offline tdavor

• Forumaš
« Odgovori #8 u: Lipanj 11, 2019, 11:02:41 »
Eh... ovlasteni servisi... znaju za problem ali kazu da moram dovesti auto na dijagnozu (160 eur) i onda jos i popravak (ne kazu cijenu).

Offline grandtour

• Forumaš
  • Auto: 308 SW 1.6 BlueHDI
« Odgovori #9 u: Jučer u 16:56:15 »
Pozdrav,

primjetio sam i na svome 308 2015g problem sa zadnjom osovinom. Pošto je u garanciji otišao sam u servis gdje su odradili posao s tom pjenom. Rečeno mi je da to moraju tako napraviti po naputku Peugeota a ako se ne riješi onda im se trebam javiti u servis pa će vidjeti što dalje.
Problem se manifestirao škripanjem kod zadnjeg kotača kada zaljujam zadnji kraj auta ili nekakvo pucketanje koje se jako čulo recimo kada se vozi polako u podzemnoj garaži. To se više ne čuje ali se pojavilo neko zujanje slično kada ode lager u laganoj vožnji koje nije stalno.
Planiram ići to reklamirati pa ću vidjeti točno što je.