Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: 1.1 skidanje filtra ulja  (Posjeta: 774 vremena)

Offline Lucky_Zg

• 308
  • Auto: 206 1.1
1.1 skidanje filtra ulja
« u: Travanj 27, 2019, 20:43:07 »
Pozdrav svima. Pojavio mi se problem na 206ici (1.1 motor) da slini ulje na kucistu filtera makar sam stavio novu gumicu pa me zanima dali je moguce skinuti filter bez ispustanja svog ulja da zamijenim tu gumicu koju bi vec nabavio negdje? Filter je okrenut prema gore i ako se ne varam postoji neki nepovratni ventil pa mislim sa bi se moglo, al rado bi dobio potvrdu od nekog iskusnijeg.

Offline Zele

• 508
Odg: 1.1 skidanje filtra ulja
« Odgovori #1 u: Travanj 28, 2019, 08:57:13 »
Ma možeš, ulje je u karteru. Izać će samo onaj dio koji je u filteru, tj ako sam dobro vidija ide filter uložak u kućište, curit će samo sa filtera. I tebi pušta između aluminijskog djela i kape. Namisti dobro filter na njegovo misto, i pravilno stavi gumicu, malo je namaži uljem, i sve rukom triba ić do samog pritezanja.

Offline Lucky_Zg

• 308
« Odgovori #2 u: Travanj 28, 2019, 14:43:20 »
Ma možeš, ulje je u karteru. Izać će samo onaj dio koji je u filteru, tj ako sam dobro vidija ide filter uložak u kućište, curit će samo sa filtera. I tebi pušta između aluminijskog djela i kape. Namisti dobro filter na njegovo misto, i pravilno stavi gumicu, malo je namaži uljem, i sve rukom triba ić do samog pritezanja.

Sve ovo boldano sam napravio, tako da ne znam gdje je poslo po zlu  :neznam:
Znaci moze se ponovit postupak, to jest skinut filter radi zamjene gumice, to mi je bitno jer sam ulje promijenio prije 300km, a ne vraca mi se staro ako treba ispustat. Sad jos samo novu gumicu treba nabavit...

Offline Zele

• 508
« Odgovori #3 u: Travanj 28, 2019, 19:05:21 »
Možda ti se stara tj. nova gumica koju si stavija podmotala, premotala, iskočila iz ležišta, probaj nju spasit ako se može. Možda si je loše prvi put stavija i nije dobro sila na misto, ali joj nebi tribalo bit ništa.

Offline Lucky_Zg

• 308
« Odgovori #4 u: Travanj 28, 2019, 20:39:36 »
Možda ti se stara tj. nova gumica koju si stavija podmotala, premotala, iskočila iz ležišta, probaj nju spasit ako se može. Možda si je loše prvi put stavija i nije dobro sila na misto, ali joj nebi tribalo bit ništa.

Ma ako se vec hebem sa skidanjem, nabavit cu novu gumicu. Imam negdje staru pa cu prema njoj uzet drugu u lager commercu ili vec negdje.
Inace danas sam malo poblize pogledao i nisam ziher da slini tako da sam obrisao to sto je bilo gore, krvnicki zategao kuciste (glup potez) pa sad pratim stanje.