Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Speedfight - 2 wheel Concorde  (Posjeta: 620 vremena)

Offline Suhy

• Forumaš
  • Dr. Peugeot motorcycles
  • Auto: Skuter
Speedfight - 2 wheel Concorde
« u: Prosinac 29, 2018, 15:10:56 »
Pozdrav ekipa , kako sam i najvaio u svojem prdstavljanju predstavit cu vam svojeg dvokotaca. Radi se o Peugeot Speedfigtu 2003g 50cc.
Skuter vozim vec 9g i nikada me napustio nije ,a sve ukupno ima preko 100 tkm. Možda ne zvuci puno ali na 50cc 2T masini koja se vrti konstantno 10 000 okretaja je ekvivalent 400-500 tkm na autu.
Uglavnom skuter se vozi svaki dan osim po snjegu i debelo ispod 0.
Skuter je naravno malo ulickan i slozen i tome sam se posebno predao pozornos proslu zimu kada je sve radeno od pocetka. Doci cemo do toga  :smile:

Eto nekih slika od prvoga dana kada je kupljen. Odmah sam ga sprzio do Sljemena da vidim jel je to cemu ili nije. I jos uvijek se sjetim da taj dan cvjetao sam ko mala curica  :love:

Uzivao sam ja tako na svojoj masinici sve do jednoga dana kada mlada dama nije odlucila proci na svoji znak STOP i mene pogodila bocno u straznji kotač. Proglašena totalka  :G:

Nakon svog fizickog oporavka , slijedio je psihicki oporavak. Gledajuci svaki dan rastrganu Pezicu je bilo jako teško. Osjecao sam se odvratno jer prolazim kraj nje i ne poduzimam nista ,a ona vapi za dodirom mojih ruku. Jer sjcanja kotrljanja po cesti nikako da joj ishlape. Konacno sam odlucio , Peugeot ce zazivjeti na cesti proljece. Nabavio sam nove blokove i radilicu. Radilicu sam stavio kovanu kompletnu jer necemo stediti na tome , a tko zna kaj buducnost donosi mozda nekada stavim jos neki jači kit. Šteta bi bilo da mi se masina onda raspadne jer sam bio skrt na radilici. Tako malo po malo sve se to ufazilo jedino kaj su jos falile naljke. Svaka daje 1-3ks tako da ne treba stediti na njima  :bravo:

Ovo je bio konacan rezultat i sa ovakvim skuterom putovao sam na more zadnjih 4g ne prestano. NIkada me nije izdao , a jedne godine sam cak otisao malo do susjeda u Crnu goru na twerkanje zgodnih curka i pjena party   :slin:

screenshot program

Uglavnom bilo je jako puno putovanja i predivnih trenutaka. Ne zalim niti za 1 sekundom potrosenoga vremena kao niti jedne lipe ulozne.

No kao i svemu tako i mojo Pežolici treba facelift nakon nekog vremena. Tako sam se odlucio za potpuni remont.
Lakiranje  rame , ciscenje jackova od oksidacije na zicama i namatanje novog buzira oko zica , ciscenje masine i izmjena komplet karika i dihtunga.
Styling: komplet nover plastike , svjetla , retrovizori itd itd. Evo i konacnoga rezultata.
Slikano kod Roberta na tripu prema moru.

Nskon slaganja rezultati su jako zavidni. Sa 50cc postizem 100-103gpsa. Da dobro ste procitali. 50cc ne 70cc i samo auspuh i varimat sportski. Pa je tako dobio novo umjetnicko ime Concorde.

Ovo je bilo tek u sturo sve napisano. Vjerujem da ce se kroz temu kasnije sve bolje objasniti ukoliko ce biti zainteresiranih za detalje.

:french:

Offline Zele

• 508
  • Auto: P 307 sw
Odg: Speedfight - 2 wheel Concorde
« Odgovori #1 u: Prosinac 30, 2018, 09:14:46 »
Samo piši, i ja sam bija vlasnik jednog, davneee 98 kad je izaša Speedfight 1 sam ga dobija, i družili smo se sve do 50ak tisuća kilometara, i tad sam ima sličan slučaj kao tvoj, samo je meni neko drugi pao sa njega i razbija cilu desnu stranu. Al otvorim i ja temu, ima slika restauracije, premda je prodan skuterić, al neka lipa su to vrimena bila.
Svaka čast za trud, to su gušti koje niko ne može platit

Offline Suhy

• Forumaš
« Odgovori #2 u: Prosinac 30, 2018, 17:17:10 »
Ma naravno , pogotovo tu u Zg-u bez skutera si skroz odsjecen od normalnog funkcioniranja. Autom ti dulje treba , više trosi i praking je nemoguce naci. Sada kako je zima dosla skuter stoji a ja sam postao pacenik kao i ostali gradani u autu. I uopce se ne cudim vise kako ima sve vise celavih ljudi. Pa kosa ti otpadne od toliko potrosenih zivaca i vremena u prometu. Morat cu si onaj bmw skuter kupiti sa krovom  :idea: Jedino me jos gume brinu jer ove sluzave ceste ne oprastaju ni najmanju pogrsku na dva kotača.

Kaj se tiće gušta to je druga prica. Isao sam autom i skuterom na more. I kolko god zvuci ludo ali sa skuterom je poseban šmek. Sve vidiš , stat se mozes bilo gdje opet da si neki prizor snimiš , amožeš također i lagano ici na alternativne puteve i istrazivati malo jer male uske ulicice ne predstavljaju probleme usljed krivoga puta.

Sada na ovo nadolazece ljeto plan je otici do Crnoga mora , spustiti se do Grcke. Tamo malo tulumariti , partyati i onda kuci preko Albanije / Crne gore.
Kofer ce biti obavezna dodatna oprema , prva pomoc i reparacijski set za gume. Jos sam mislio ponjeti usisne lamelice 2-3 svjecice i rezervni remen. I naravno štek od 2L ulja  :french:

Offline chupa206

• RCZ
  • You are not good, you are not bad...
    • Moj 206 - Galerija
  • Auto: 206 2.0 16v S16
« Odgovori #3 u: Siječanj 13, 2019, 00:19:51 »
eh sad me opet hvata nostalgija za Typhoonom i za nekom vožnjom kao u dobra stara vremena

... ravne su ceste za brze aute, zavoji su za brze vozače... :D:

izgledo je baš mali, to veče, naš  Peugeot 206 S16

Offline Suhy

• Forumaš
« Odgovori #4 u: Siječanj 20, 2019, 14:10:13 »
Sijecam se ovoga susreta kao da je bio jucer. reci mi kaj je sada sa typhonom ? Nikada nije kasno opet uzeti dvokotac neki.

Offline chupa206

• RCZ
  • You are not good, you are not bad...
    • Moj 206 - Galerija
  • Auto: 206 2.0 16v S16
« Odgovori #5 u: Siječanj 20, 2019, 18:42:45 »
prodal sam ga prije 2 godine, otišao u Split, na kraju čujem da je to preprodavač i opet je završio u oglasniku, dalje neznam...
a nije kasno, al opet naći tako dobar skuter kak je taj bil, to bude teško... em je išao brutalno, em nije imao nikakvih problema... jedino kaj nije izgledom bi nešto al jbg
... ravne su ceste za brze aute, zavoji su za brze vozače... :D:

izgledo je baš mali, to veče, naš  Peugeot 206 S16