Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Peugeot 308 1.4 vti akumulator 72Ah  (Posjeta: 2447 vremena)

Offline volvo

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 308
Peugeot 308 1.4 vti akumulator 72Ah
« u: Prosinac 03, 2018, 18:53:35 »
Pozdrav svima, došlo je vrijeme za zamjenu akumulatora na mom Peugeotu 308 1.4 benz, 2011 godina pa me zanima ako tvornički Fiamm od 60Ah i 640A zamjenim sa akumulatorom od 72Ah hoće li to stvarati alternatoru problem odnosno opterećenje budući da je ugrađen Valeo CL8+ koji ima struju od 80A koliko sam uspio saznati, a uzimam u obzir i to da je auto star 7 godina pa možda alternator radi slabijim kapacitetom nego što je bio novi. S druge strane auto se većinom vozi otvorenom cestom po nekih 35 min u jednom smjeru pa ne vjerujem da akumulator puno izgubi nakon paljenja pa je samom alternatoru lakše dopunit nego da palim auto sto puta u gradu. Razlog zašto bi uzeo od 72Ah je zato što ima veću startnu struju od originala, jako je mala razlika u cijeni a i pretpostavljam da će takav akumulator duže trajati od nekog manjeg jer se manje muči.

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
Odg: Peugeot 308 1.4 vti akumulator 72Ah
« Odgovori #1 u: Prosinac 03, 2018, 20:49:47 »
Nema ikakve potrebe uzimati jači akumulator ( od tvorničkog).
Kod nabave posebno pazi na dimenzije akumulatora da ti novi ne bi bio previsok ili predugačak.

Alternatoru je sve jedno što puni, a "opterećenje" alternatora trpi remen i remenica kao najslabija karika u lancu.
+ alternator ne može izgubiti kapacitet punjenja s starošču . Može samo biti u kvaru...

Kao zadnje : Da - najvažnija ti je startna struja akumulatora - na akumulatorima označena kao AEN.
I slabiji-manji akumulatori mogu imati super AEN struju . Ona ovisi o čistoči olova od kojega su napravljene čelije.
Što je olovo čišće aku može dati veću AEN struju s ispunjavajem kriterija da se čelije ne savinu ...
Ja osobno koristim isključivo Exide ili Yuasa akumulatore - kao najbolje kvalitete.

Usporedi te AEN struje Exide- a i akumulatora kojega si namjeravao kupiti ....

Offline volvo

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 308
« Odgovori #2 u: Prosinac 03, 2018, 22:23:05 »
Našao sam u Pevecu one njihove A1 akumulatore po dosta povoljnoj cijeni s obzirom da mi trenutno mogućnosti ne dopuštaju nešto bolje, dolaze sa garancijom od 2 god pa računam da barem toliko izdrže pa će se valjda nešto bolje moći uzet, sa Yuasom imam odlična iskustva jer sam ih uvijek koristio na motoru, vjerujem da je i Exide odličan akumulator jer ih svi hvale. Ovi u Pevecu su 61Ah i 550A - 379 kn, 65Ah i 600A - 399 kn i taj od 72Ah i 700A - 430 kn. Ne znam kakve su kvalitete ali da izdrže barem garanciju ja sam sretan...

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #3 u: Prosinac 03, 2018, 23:27:44 »
Ako su financije limitirane onda uzmi to.
Izmjeri visinu - širinu i dubinu tvojega jer je , bar kod mene, kučište/kutija vrlo ograničena s prostorom i paziš na plus naravno.
Ja imam ovo:
http://www.grandoil.hr/katalog/proizvod/200835/akumulator-yuasa5000-silver-12v-62ah-d