Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: 1.6 16V amortizeri - kada promijeniti?  (Posjeta: 3049 vremena)

Offline Lucky_Zg

• 308
  • Auto: 206 1.1
Odg: 1.6 16V amortizeri - kada promijeniti?
« Odgovori #20 u: Studeni 23, 2018, 23:58:14 »
Evo meni danas 206ica bila na servisu, mjenjao distribuciju cijelu kod Palca na Lučkom... i nije uspio nać što mi to lupka iza desno. Čak se čuje taj zvuk i ako netko pored auta stoji.. Znači na autocesti se ne čuje preko spojeva, ne čuje se ni na ležećim, već samo kod oštrijih stvari pri maloj brzini, tipa veća šahta, pukotina na cesti itd... Al tipa do 40kmh.. On je pregledao ovjes i kaže da je sve 5.. Tako da mislim da ću pustiti nek lupa iako je iritantno..

Mislim da imam isti problem kao ti, to lupkanje iza desno. Ja pocinjem sumnjat da lupa polica gepeka, ali nikako isprobat vozit se bez nje.

Offline mane

• 308
  • Auto: Peugeot 206 XS 1.6 80kW 2003.god
« Odgovori #21 u: Studeni 24, 2018, 08:09:08 »
Ja sam probao bez nje, još se jače čuje, mislim da ona priguši malo vukove iz vana, od stražnje strane. Čak sam stavio onaj ljepljivi čepić što se stavi na noge od stolica, kao čisto da nije možda to toga ali ista stvar. Problem je što se to čuje od vana isto, imam na izlasku iz kuće onako rubnjak od 2cm, i kad tek krećem, znači bez ikakve brzine kad zadnji desni kotač pređe preko njega čuje se taj "tup", ali i iz vana, potvrdio mi je brat - jer je stajao uz kotač. Ne znam da li može biti da je amortizer otišao kvragu ili nešto, al mi nije jasno zašto se ne čuje na većim brzinama.

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #22 u: Studeni 24, 2018, 08:37:33 »
Ova lupkanja na 206  - moguće je da lupka ležaj zadnjeg mosta.
Na "ruke" je to nemoguće utvrditi jer je sve spregnuto, ali baš pri laganoj vožji ( do 40) se javlja kao lupkanje.
Jesu kotači ravno ili idu u minus?
Zuby tu ima znanja - pa , ako se javi..

Offline mane

• 308
  • Auto: Peugeot 206 XS 1.6 80kW 2003.god
« Odgovori #23 u: Studeni 24, 2018, 21:05:35 »
Aha, hmm, pa moglo bi biti to onda. A kotači idu lagano u minus, mislim auto sad ima 220tkm... kotači idu malo u minus, mislim kad se gurnu prsti iza kotača, na jednoj strani jedva prođu dok na drugoj do pola, ali se ne vidi baš toliko na oko rekao bih... ali sugurno da idu. Netko mi je rekao od majstora da pošto ima iza diskove da je mu je most bolje napravljen, ili šta već, sad ne znam koliko tu ima istine... al uglavnom 220tkm napravio bez ikakvih problema do sad :D
Ako je ležaj, to treba reparacija cijelog mosta, ili se da nešto sredit, možda se Zuby javi.

Offline zuby

• Predsjedništvo
  • RCZ
  • Auto: 206 bez motora 206 RC 3008 hdi 407 hdi
« Odgovori #24 u: Prosinac 11, 2018, 09:05:45 »
Tesko je napamet govorit ali moze bit vise stvari koje ako su tek u pocetku je tesko skuzit
Trebao bi pregled most amortizere auspuh zadnju haubu .....