Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Peugeot 407 aftermarket multimedia  (Posjeta: 4495 vremena)

Offline Budy69

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 407 1.8
Peugeot 407 aftermarket multimedia
« u: Veljača 09, 2018, 12:43:03 »
Pozz drugovi  8)
Nakon dugo trazenja i zeljom za velikim displayom u p407(tocnije rneg) koji nisam mogo pronaci, samo rt3 i to su vec bile cijene preko 2500kn. Nije cijena problem kolko godine:P
A vec pred godinu dana sam razmisljal o ugradnji androida(ne tableta) bas aftermarket multimedije ali je tad na aliexpressu bila preko 500$,a sad oko 350$,tocnije 2300kn, a nisam mogo nac dabi iko to stavil u pug pa da da neke savjete i iskustva.
Tako da,(pa jenput se zivi  :drink: ) riskirao pa kupio, naravno naruceno sa eu skladista tako da sam zaobisao pdv  :wiii:

Kaj se tice instalacije vidljivo je na slici dolje. Macji kasalj. Svaki kabel je oznaceni i pise za sta tocno on je.

Kod mene je tocnije trebalo ustekat power conector, antenu, zvuk i to je to   :DD: easy  8)

Kaj se tice komandi, pa naravno da rade:D
Softwer android 7.1.2, nisam jos provjeril dal je tocno taj al ocu kroz koji dan pa javim u kom.

Ukratko nemam puno vremena, trenutno, zbog posla, a i htio bi jos zadnju kameru ugradit, pa sam samo na brzinu napravio recenziju i par slikica da vam posaljem da vidite bar kak to zgleda. Ma uglavnom sta ima uopce pisati kod instalacije. Spojis, zasrafis i radi. Jedino detaljnije o samome uredaju opisat e to kroz koji tjedan. Jer ga i ja vozim sad tek 2 dana tak da jos ne mogu puno reci al za sad cool  :bravo:
A vi ako imate kakva pitanja, il da isprobam nest slobodno komentirajte. Jer do posla imam 34km voznje tako da stignem prckat po uredaju haha  :P:

Offline Rivi

• 308
  • En ti provjere pri slanju PP-a...
  • Auto: Peugeot 308
Odg: Peugeot 407 aftermarket multimedia
« Odgovori #1 u: Veljača 09, 2018, 13:44:10 »
Haha, a ja ljudima htio linkat FB temu gdje si napisao.
Uglavnom, em mi je radi tebe drago da radi, em i radi mene, jer ću se manje trest hoće li radit.  :kenj:

Samo da te pitam, tamo na linku koji si postavio, nude se tri izbora za koje ni ne vidim neku razliku osim u cijeni. Čime si se ti vodio, kad si birao? Uzeo jeftinijeg?
Rivi

Offline Budy69

• Forumaš
« Odgovori #2 u: Veljača 09, 2018, 21:14:31 »
Haha, a ja ljudima htio linkat FB temu gdje si napisao.
Uglavnom, em mi je radi tebe drago da radi, em i radi mene, jer ću se manje trest hoće li radit.  :kenj:

Samo da te pitam, tamo na linku koji si postavio, nude se tri izbora za koje ni ne vidim neku razliku osim u cijeni. Čime si se ti vodio, kad si birao? Uzeo jeftinijeg?
Hehe eto bio brzi:D
Uzeo sam ovaj za 350$ uzeo bi ja ovaj sa octa core procesorom ali nije ga bilo iz Germany warehouse. A iz Kine pa placar pdv. Ne isplati se:P

Offline MacSlavko

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi
« Odgovori #3 u: Ožujak 12, 2018, 23:53:03 »
Bravo majstore!!
Odlične slike!
Go ahead, RT3 vlasnici, Upgrejdajte!!

PS: onu četvrtastu GPS antenu možeš ubaciti bilo gdje unutra ispod plastike. Jednako će hvatati satelite...
A onaj mikrofon za Hands-free; kako ti lovi glas? Čuju li te ljudi OK? Ili nam postaj broj ovdje pa te nazovemo...
:D:

Offline marek407

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi SPORT 16V
« Odgovori #4 u: Ožujak 13, 2018, 08:20:33 »
Super. A može taj link i ovdje.

Mene zeza moja multimedija, već sam pisao o tome u svojoj temi. Smrzla se, pa je jedno vrijeme proradila i sad se opet smrzla, svira ista stanica na istoj glasnoći. :zuma: poslao par upita i sve negativni odgovori, da nema zamjenskih dijelova više za taj model, e sad dal bi to neki električar mogao ne znam, očito je touch otišao.

Ono što mi treba prije svega ako ovo kupim je nabavka radia da popunim rupu ispod. Koliko vidim nemaš više onaj ekrančić sa stupnjevima i potrošnjom, možes li to sad vidjet na ovom postojećem ili?

Offline toninho

• Forumaš
« Odgovori #5 u: Ožujak 13, 2018, 14:44:27 »
Ja se baš zbog tih razloga, čudljivih uređaja sa nikakvom mrežom servisa/dijelova trudim izbjegavati no name proizvode. Iako, u E46 sam imao erisin android multimediju najsličniju original navigaciji (koju sam imao u e39-mogućnosti nikakve, kazete, cd-i u changeru) i služila me odlično, bez ikakvih problema a čita sve fomate sa usb-a i sd kartica. Sad tražim standardu 2 din dimenziju i mislim da će bit neki pioneer. Bitno mi je da mogu staviti rikverc kameru i da mogu reproducirati video formate sa medija bez da ih moram konvertirati.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Offline MacSlavko

• 308
« Odgovori #6 u: Ožujak 13, 2018, 18:54:35 »
Budy69:
1: Imaš li zadnje parking-senzore? Rade li i oni s ovim uređajem?
2: Je li moguće isključiti klimu (AC Off) kao na orig. radiju?
3: Neki na UK 407 forumu se žale da ne radi Dual AC usmjeravanje puhanja (različito za L i D stranu), ali kod tebe toga anyway nema...

Offline Budy69

• Forumaš
« Odgovori #7 u: Ožujak 14, 2018, 00:18:10 »
Ljudi stvarno zbog nedostatka vremena. Tocnije zbog smene koju radim sad zadnjih mjeseci(samo nocna) radim, spavam, jedem hehe:P Al sam sad u subotu slobodan pa cu snimit neki znj video i stavit ga na youtube kak sve sljaka. Ovo s klimom me bas cudi posto je bas aplikacija nasnimana i na touch al nis ne reagira. No kad saltas s tipkama dolje prikazuje tocno. Kaj se tice l i d strane. Tj na 2-zonskoj klimi taj problem sam i ja videl na jednom yt videu. Sad dal se to s novim updateom polravilo il je i dalje nemoguce saltat deanu stran nebi znal jer ja takvu klimu nemam. Parkirne senzore takoder nemam. Sad sam si jedino narucil zadnju kameru pa budemo se s tim poigrali kad nadem vremena. A kaj se tice mikrofona. Par put sam razgovaral i super me ljudi cuju. Sad zavisi kak se cuje neko ko otraga sjedi. No vidjet cete u videu kak to funkcionira u subotu:)

Offline MacSlavko

• 308
« Odgovori #8 u: Ožujak 14, 2018, 00:20:20 »
👍🏼😎🍺

Offline marek407

• 308
« Odgovori #9 u: Ožujak 14, 2018, 10:39:13 »
Ja se baš zbog tih razloga, čudljivih uređaja sa nikakvom mrežom servisa/dijelova trudim izbjegavati no name proizvode. 
ma nije no name, panasonicova je i to je ugradio prijašnji vlasnik, nema navigacije nego je mogla čitati razne formate cd-a...to je on rekao da je ugradio zbog djece...al mene sad nakon 5 i pol g kod mene počela zezat, očito više nema dijelova za nju

glupo mi kaj mi je radio vani, na tom mjestu multimedija, a iznad je ostao onaj ekrančić...

Offline MacSlavko

• 308
« Odgovori #10 u: Ožujak 14, 2018, 16:53:26 »
Kako ti je uglavljen taj mali display gore? Na rešetkama ventilacije?
Može slika?
A glede multimedije; ako se ne da popraviti - onda potražiti neku drugu?

Offline marek407

• 308
« Odgovori #11 u: Ožujak 15, 2018, 07:06:52 »
evo ti link moje teme, ne mogu sad stavljat slike, sad kad vidim datum postanja, dugo se i održala još....samo sam trebao jače stisnut.

http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=8519.40

Offline Budy69

• Forumaš
« Odgovori #12 u: Ožujak 19, 2018, 14:11:57 »
Evo link pa pogledajte.
Malo je zvuk losiji nek na originalu. Mislim da se slusat zvuk je odlican al nije to to kak na originalu. Dnevna svjetla nece da rade. Na starim lcdu sam ih iskljucil tak da me to ne zabrinjava ionak bi ih i ovdje iskljucil.
Ak imate kakva pitanja slobodno pitate jos:)

Offline toninho

• Forumaš
« Odgovori #13 u: Ožujak 19, 2018, 14:22:39 »
Znači, za kvalitetu zvuka ipak pioneer ili alpine. Barem za mene u P 307

Offline Budy69

• Forumaš
« Odgovori #14 u: Ožujak 19, 2018, 15:32:08 »
Tako je. Kolega u bmwu ima istu takvu multimediu. Pojacalo i woofer. Bilo koji cd player stavi. Alpine... igra super, samo na njoj nece tak dobro.

Offline Rivi

• 308
« Odgovori #15 u: Ožujak 26, 2018, 14:49:19 »
Dnevna svjetla nece da rade. Na starim lcdu sam ih iskljucil tak da me to ne zabrinjava ionak bi ih i ovdje iskljucil.
Ak imate kakva pitanja slobodno pitate jos:)
Ček, koja dnevna svjetla? Na šta si konkretno mislio?

A i dodavat na to nekog Alpine-a, gdje bi stavio?!
Rivi

Offline Rivi

• 308
« Odgovori #16 u: Srpanj 20, 2018, 17:06:29 »
Ajmo da dignem malo temu.
Naime, ugradio samo malo noviji model nego Budy.
Uređaj kao uređaj radi savršeno. Međutim, pojavili su mi se par problema:
1. Ne radi automatsko svjetlo (prije je u poziciji 0 svjetlilo)
2. Detektira mi prelazak u rikverc, ali nema zvučnog signala za približavanje prepreci
3. I ovo, možda najčudnije, kad zaključam auto, periodički mi se pale lampice zaključavanja i alarma (tvornički).

Update: naknadno sam našao da su ova blinkanja centrale i alarma normalna. To što ja palim i gasim auto i do sad to nikad nisam primijetio, to je moj problem. :D

Odma da napomenem da sam uređaj samo ugradio, ništa nisam stigao podesit, pa ću se nastojat poigrat time, ali ako neko ima iskustva s gore navedenim, da me bar navede o čemu se radi.
« Zadnja izmjena: Srpanj 20, 2018, 17:42:59 od Rivi »
Rivi

Offline BorisL

• RCZ
  • Auto: 407 1.8 16V
« Odgovori #17 u: Srpanj 20, 2018, 23:02:42 »
Ekipa ja ne vidim link na aliexpress

Offline striker5

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 407
« Odgovori #19 u: Kolovoz 02, 2018, 11:53:25 »
Ispada da što god staviš u Peugeot, ako nije original, tvornički odmah se nešto drugo zblesira  :G:.
Rivi pitanje: radi li ti dvozonska klima na toj novoj multimediji, znači mogućnost reguliranja temperatura lijevo i desno, mogućnost reguliranja smjera puhanja lijevo i desno. Jer svi su tvrdili da se temp da štelati odvojeno a smjer puhanja ne.
I ako nije tajna koja multimedija, gdje kupljena i pošto?
U svom 407 imam rt3 sa velikim ekranom, a htio bih neku multimediju najviše zbog vide, ali ne želim izgubiti neke osnovne opcije (parking senzori, spomenute opcije ventilacije i sl).