Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: 407 multimedija  (Posjeta: 6477 vremena)

Offline marek407

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi SPORT 16V
Odg: 407 multimedija
« Odgovori #20 u: Prosinac 28, 2018, 14:17:08 »
u svom autu imam multimediju i gore onaj bsi ekran, mijenajo bi to da kupim original radio i gore iznad isti ekran kao što je navedeno u postovima iznad, ista je... e sad, gdje treba sve dodatno spajat da proradi navigacija iako mi ona nije bitna nego da mogu ugraditi radio i njime dobijem tipke za funkcije vidljive na ekranu iznad, sad nemam radia...jel moram pazit na taj rt3 il rt 4...kako znam jel kompatibilno s mojim autom, jel bi to bilo samo plug play ako nebi spajao navigaciju

o ovome se radi https://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/peugeot-407-radio-navigacija-oglas-27318660

a kod mene je ovako....slika na 3. stranici http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=8519.40

mogao bi se prebaciti menu s njemačkog na engleski?

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
« Odgovori #21 u: Prosinac 28, 2018, 17:59:24 »
Paše ti RT3, RT4, RT5. RT5 je najbolji. Teško je reći da li bi ti bilo plug and play jer sad imaš tu kinesku multimediju pa je pitanje rasporeda žica.

Offline marek407

• 308
« Odgovori #22 u: Prosinac 28, 2018, 19:17:43 »
Paše ti RT3, RT4, RT5. RT5 je najbolji. Teško je reći da li bi ti bilo plug and play jer sad imaš tu kinesku multimediju pa je pitanje rasporeda žica.
ima neka slika na kojoj se vidi razlika rt3, rt4 i rt5?

Jel ovo sa ovog linka sa njuškala rt3?

Offline MacSlavko

• 308
  • Auto: 407 2.0 HDi
« Odgovori #23 u: Prosinac 28, 2018, 21:52:57 »
Preporučam ugradnju tvorničke navigacije radi dobivanja originalnih funkcija tipki na radiju i ručica ispod volana.
Koji god model da izabereš, mali display ti postaje višak i izbacuje se jer sve ide na veliki display u boji.

Ali ono s Njuškala ti je RT3. Teško je na na prvi pogled skužiti razliku između radija RT3 i RT4. Najbolje se vidi na displayu. Ako su ti "ikone" na displayu posložene u dva reda kvadratića - onda je RT3. Ako je plava pozadina i ikone su posložene u krug - onda je RT4. Ako još imaš i ikonu za Bluetooth u gornjem redu - onda je RT5 (najbolji i najskuplji).

S onim RT3 ti i nije ti baš neka sreća! Stari model, bučan ventilator, stare karte, 2D prikaz, stalno mora biti CD s kartama unutra (osjetljiv na grebanje...), za muziku ti treba CD Changer u gepeku (samo Audio CD, ne može MP3), ako ga nemaš onda je to show za ugraditi, trebaju ti optički kablovi za sliku na displayu a sad optike nemaš nigdje, itd.
Zapravo ne znam je li to uopće izvedivo...

Ono što preporučam od originalne navigacije su Magneti Marelli RT4 ili RT5 (Bluetooth telefon) uređaji ili pak Harman-Beckerov RNEG. Treba lagano iskemijati žicologiju (3 žice) da ti navi-display dobije struju i Backlight iluminaciju (gradijalno zatamnjenje / posvjetljenje koje namještaš u izborniku), te još dvije žice za original (ili zamjenski) mikrofon) koji lagano montiraš u stropno svjetlo. Također, treba ti i GPS antena s FAKRA konektorom (10-ak € na eBayu, ako ju već nemaš s ovom multimedijom) i još toliko za GSM antenu ako ideš na RT4/5 i ako tu antenu također već nemaš...

U DIY temi "Ugradnja navigacije u P407" je oipisano kako sam ja radio konverziju iz standardnog RD4 radija u navi RNEG (post #27 nadalje). Možeš to i sam pod uvjetom da žice nisu zmrdane radi postojeće ne-tvorničke multimedije. Ako je zapetljano sa žicama, može se i onda ali možda će ti trebati uskočiti neki elektro-servis?

Osim toga, trebat će ti i original okvir jer ovaj tvoj oko sadašnje multimedije ne bude odgovarao.
Ako nema kod nas po otpadima (ili je skupo) ima na eBayu!
Ako ti je Srbija ili Bosna pri ruci, tamo je sve duplo jeftinije pa se isplati pogledati.

One more thing: dakako trebat će ti dijagnostika za upisati tvoj VIN broj u novi radio (kako ti ne bi pištao Beeep svake sekunde), ali to ti mogu i dečki u bilo kojoj garaži gdje radiš mali servis (kao što anuliraju interval zamjene ulja nekakvom Bosh / Delphy i osl. dijagnostikom). Time ti mogu upisati i VIN broj u novi radio pa ti prorade sve njegove originalne funkcije. Ako baš ne ide, onda ti treba netko s DiagBoxom ili kratak posjet ovlaštenom servisu.

Puno sam toga napisao, možda zvuči komplicirano, ali zapravo je jednostavno (ako znaš što radiš). Ako ne znaš - onda se treba dobro pripremiti (ja sam 4-5 mjeseci proučavao po Internetu) i onda znaš sve što ti treba :-)...
Počni od one moje ugradnje i pogledaj po Internetu razliku između RT4/5 i RNEG uređaja (što s kojim dobivaš, a što ne).
Onda lovi po oglasima i kad ubodeš jednoga - kreće ugradnja. Ovisno o spretnosti, treba ti par sati za to izvesti...

Go for it!
« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2018, 22:22:54 od MacSlavko »

Offline MacSlavko

• 308
« Odgovori #24 u: Prosinac 28, 2018, 22:14:47 »
RT3:

RT4:

RT5:

RNEG:

Naravno, postoje i jednostavnija, malo ili duplo jeftinija Android Plug&Play rješenja (opisano u DIY temi "Peugeot 407 aftermarket multimedia"), ali onda ne pričamo o originalnoj opremi i neke tvorničke funkcije mogu biti nedostupne:

« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2018, 22:34:11 od MacSlavko »

Offline marek407

• 308
« Odgovori #25 u: Prosinac 28, 2018, 23:38:59 »
Hvala puno. Da, zvuči jako komplicirano i iskreno nije meni sad do tog ekrana toliko, pa ni do navigacije, auto ima već 12g, možda ću ga i mijenjat kroz god-dvije, pa kad to nisam napravio ranije možda neću ni sada. Jedino me živcira što ne mogu ništa promijeniti na sadašnjoj.

Zaključak je da ipak ne kupujem ovo sa oglasa, RT3 je, išao danas vidjeti uživo.

Čak razmišljam da idem na klasiku, radio i gore ona plastika s pretincem na koju ide RD4, al to treba naći da netko prodaje.

Oko elektronike i struje sam zbilja tudum i to bi dao nekome da odradi, osim ono sa Androidom bi valjda znao.

Offline Nensi

• Forumaš
  • Auto: Peugeot 407 2.0
« Odgovori #26 u: Srpanj 05, 2019, 20:45:42 »
Da ne otvaram novu temu,ova je sasvim dovoljna.U nedoumici sam da li imam fabricki uredjaj RT3 ili RT4.Radi se o Peugeotu 407,2005.god,nema BLUETOOTH ali u pregradi ispred suvozaca ima konektor za tri Chin ulaza.Nema Aux,ima cd sarzer u gepeku,instaliran softver 6.63 i koristi mislim 11 CD sa mapama,u zavisnosti od drzave kroz koju se krecem,tako menjam CD i rade sasvim korektno.Ima i slot za SIM karticu.Ono sto me zanima je kako da resim problem telefoniranja hands free?Pokusao sam to resiti sa Chin kablom i Aux ulazom na telefonu(ulazom za slusalice).Kada telefon zvoni,njefov ton zvona se cuje na zvucnicima ali se ne mogu javiti na tasteru za javljanje na vrhu rucice za komande radiom vec se moram javiti dodirom dugmeta na telefonu.Tada sagovornika cujem preko zvucnika ali on mene slabije cuje jer se moj glas reprodukuje preko telefonskog mikrofona.Isto je i sa pozivanjem,uzmem u ruku telefon i odaberem broj a sa zvukom se desava kao ranije pomenuto.Pokusao sam resiti problem dodavajuci na Chin kabl koji ima Aux izlaz transmiter Bluetootha medjutim telefon ne moze da ga prepozna i upari dok na lap topu ili drugom uredjaju to uradi bez problema.Posto se u Srbiji ,pretpostavljam ni u Hrvatskoj ne mogu dobiti dve SIM kartice sa istim brojem telefona,u SIM slot sam stavio karticu sa nekim drugim brojem i zatim preusmerio pozive sa svog broja na taj broj.U toj varijanti se na displeju navigacije ispisuje broj pozivaoca,javljam se na za  to predvidjeno dugme,odlazni ton ide preko fabrickog mikrofona,dolazni na zvucnike automobila.U toj varijanti se pojavljuje problem pozivanja.Pozivati mogu sa SIM kartice iz slota ili sa svog mobilnog uzimajuci ga u ruke i birajuci broj.Interesuje me da li je neko uspeo resiti i kako ovaj problem?Da se sa istog broja i zove i da se javlja a da hands free bude u funkciji?

Offline MacSlavko

• 308
« Odgovori #27 u: Srpanj 05, 2019, 22:50:23 »
Tvoj RT3 radio može nativno raditi HandsFree pozive jedino preko SIM kartice ubačene u za to postojeći slot.
Jesi li probao staviti svoju karticu iz mobileta u SIM slot na radiju? Ako tad sve radi normalno onda ti treba "duplikat" kartica.

U Hrvatskoj se od dva vodeća tele-operatera može dobiti "dvojna" SIM kartica, ali korisnik mora biti u pretplatničkom odnosu (ne može ako je na bonove). To se zove Dual-SIM paket i naplaćuje se nekih 3 do 5€ mjesečno. Ne znam jesu li u međuvremenu i ostali tele-operateri ponudili tu mogućnosti, ali VIP (A1) i T-Mobile to imaju.
Na taj način imaš dvije kartice tj. isti broj i u telefonu i u autu, normalno zoveš s telefona ili s radija, primatelj poziva vidi tvoj primarni broj jer obje kartice imaju isti broj i lista poziva je normalna na oba uređaja itd.

Vidi kod svojih tele-operatera nude li tu opciju pa ti je po meni to najjednostavniji i najelegantniji način dobiti HandsFree na RT3. A onih 3-5€ mjesečno (30-ak, odn. 50-ak godišnje) ćeš zapravo uštedjeti jer te policija neće kazniti zbog telefoniranja u vožnji! 😎

Ako to ne ide, onda ti treba neki BlueTooth modul spojen na onaj AUX u pretincu (njemu treba i dovod struje). S njime dobiješ i BT streaming glazbe, ali ne znam što je s mikrofonom (trebalo bi negdje instalirati novi mikrofon koji dolazi s tim uređajem, ali ne znam da li bi došlo do mikrofonoje, obzirom na ovaj tvornički ugrađeni koji se nalazi u stropu, kod svjetla za vozača/suvozača)...

Offline Nensi

• Forumaš
« Odgovori #28 u: Srpanj 05, 2019, 23:23:06 »
Hvala na odgovoru,ja sam u pretplatnickom odnosu duze od 20 godina ali me je moj operater Telekom Srbija zvanicno obavestio da ne postoji mogucnost dobijanja dve kartice sa istim brojem.To bi bila najbolja varijanta jer na zalost RT 3 ne podrzava Bluetooth konekciju.Kupio sam kabl sa tri Chinc izvoda ,drugi kraj spojio na Aux Blutooth prijemnika  koji ima svoje napajanje baterijom ali ga telefon na tako spojen nacin ne prepoznaje.Bluetooth prijemnik ima u sebi mikrofon,za moranje bih i njega koristio i negde stavio da stoji ali nece da se konektuje.Moja SIM kartica radi u SIM slotu ali je utopija prebacivati je iz telefona u slot.Postoji i opcija kloniranja kartice ,moracu se raspitati kod nekog od servisera mobilnih.

Offline Murkovich

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206, Peugeot 407sw
« Odgovori #29 u: Srpanj 08, 2019, 21:11:47 »
nemoze se ni u Hr više dobiti dupla kartica, ja sam pokusao konkretno u T-comu gdje imam pretplatu, a nemoze se ni u drugim operaterima ;)

Offline Nensi

• Forumaš
« Odgovori #30 u: Srpanj 08, 2019, 23:06:22 »
Privremeno sam resio telefoniranje tako sto sam kupio chinch kabl sa aux izlazom i Bluetooth transmiter koji ima sopstvenu bateriju kao napajanje(na AliExpressu kosta nesto preko  dolara a ja ga u prodavnici platio  malo vise od 7 e) i puni se preko usb porta sa svojim kablom.Sutra cu postaviti slike.Ono sto sam dobio je da se javljam na poziv pritiskom na dugme transmitera  ili klasicno javljanje telefonom a da bih dobio ton na zvucnicima,pre toga pritisnem vrh rucice za komande radija,na ekranu se pojavi slika chinch kablova i tada ide zvuk preko zvucnika.Pozivanje obavljam klasicno preko telefona a zatim istim postupkom prebacujem zvuk na zvucnike.Malo je komplikovano,nema na ekranu ID pozivaoca ali bar mogu razgovarati bez telefona u ruci .I to je za pocetak nesto.Ono sto me interesuje je kako da na zaslon RT 3 uredjaja postavim datum,ispisuje mi se spoljna temperatura i sat ali ne mogu dobiti datum.Danas sam pronasao na netu uputstvo ali na Nemackom jeziku.Verovatno postoji i mogucnost pozivanja glasom putem telefona ali to nisam koristio ni u klasicnom koriscenju telefona,moram ispitati i tu mogucnost.Da napomenem da imam 6.63 softver ali da ne znam kako da dobijem datum na zaslonu.Postoji li negde uputstvo na nama razumljivom jeziku?

Offline MacSlavko

• 308
« Odgovori #31 u: Srpanj 09, 2019, 00:40:07 »
Čudno da RT3 ne pokazuje datum na displayu...
A namjestio si ga u postavkama radija?
Možda treba Diagboxom i to konfigurirati...

Ali mora biti Diagbox (ili PeugeotPlanet2000) i netko tko zna što radi. Sve druge univerzalne dijagnostike ti tu ne mogu pomoći. One mogu resetirati interval obavljenog servisa, naći koji ABS senzor je crko i sl. ali već kod testiranje parking senzora će zapeti, a kamoli kod namještanja ovakvih Peugeot-specific stvari kao što je klima ili datum na displayu...

Usput, klima i ventilacija ti normalno rade (puše i hladi), samo radiš na pamet jer se na display ništa od tih komandi ne prikazuje?

Offline Nensi

• Forumaš
« Odgovori #32 u: Srpanj 09, 2019, 22:07:44 »
Da,u postavkama je datum podesen a vreme podeseno  da se prikazuje preko GPS-a,kao na mobilnom,preko mreze.Sto se parking senzora tice,naprasno su prestali raditi ,kad ubacim u rikverc,izbaci da su u kvaru,ne rade a na samoj navigaciji,u dijagnostici se greska uopste ne pokazuje kao ni na dijagnostici kod majstora.Kao sto sam ranije napomenuo,pet godina sam vozio Peugeot 307 i za tih pet godina u celom Beogradu ne nadjoh majstora koji je pismen,poznaje materiju,ima volje da trazi kvar.Vrhunac majstorisanja je bio da se greska obrise ako postoji i da se napamet menjaju delovi pa dok se ne ubode kvar,naravno o trosku musterije.Izvinjavam se majstorima drugog kalibra ali ja na takvog ovde ne naidjoh.Moguce je da su slucajno deaktivirani senzori dijagnostikom prilikom kontrolisanja drugih komponenti.Sto se klime tice,radi sve ispravno,pokazuje temperaturu,smer duvanja,sve radi kako treba,kao i radio,navigacija cita cd,sve uredno radi.
« Zadnja izmjena: Srpanj 09, 2019, 22:17:45 od Nensi »

Offline mara-

• RCZ
  • 307
« Odgovori #33 u: Srpanj 09, 2019, 23:04:12 »
Datum bi morao da bude gore u sredini. Slikaj nam da vidimo.

Što se tiče senzora, da li izbaci nešto na ekran kada ubaciš u rikverc? A što se tiče dijagnostike, samo Diagbox je prava stvar za PSA grupaciju.

Offline Nensi

• Forumaš
« Odgovori #34 u: Srpanj 10, 2019, 22:17:45 »
Znam da bi datum trebao biti u sredini,slikacu sutra.Sto se tice greske parking senzora,cim ubacim u rikverc,izbaci na displeju gresku parking senzora s tim sto kad udjem u dijagnostiku u navigaciji,nekad pise da postoji greska a nekad pise da nema nikakve greske.Slikacu i to.Ovih dana sam u nekoj guzvi,otvarao sam centralu parking senzora,golim okom ne mogu primetiti bilo sta neobicno na ploci.Naci cu od prodavaca polovnih delova drugu centralu da probam da li je do nje.

Offline MacSlavko

• 308
« Odgovori #35 u: Srpanj 10, 2019, 23:58:16 »
Prije kupovine novog PDC modula napravi BSI reset (imaš upute na Inetrnetu).
Meni su se tako odjednom sva 4 senzora zblesirala nakon ugradnje RT5 (a prije su normalno radili). Diagbox ne pokazuje grešku, a kad ubacim u rikverc, javlja mi da "Parking assistance faulty". Pojedinačni test senzora pokaže da su svi odjednom prdnuli!? Napravim BSI reset i od tad sve u redu!
 :D:

Offline Nensi

• Forumaš
« Odgovori #36 u: Srpanj 11, 2019, 18:19:03 »

Evo slika,probacu reset BSI za parking senzore,danas sam skidao centralu senzora,ne vidi se nista sto bi navelo na neki los lem,kontakt.Ako ne uspe reset,skinucu sa bratove 407 -ice ,restajling,2010.god.mislim da je ista ,pa probati.Ako je do centrale,ovde polovan kosta oko 15 e.
Sto se tice datuma i zaslona,stvarno ne znam kako da ga postavim.
Sto se tice telefoniranja,kupio sam drugu postpaid karticu,nju ubacio u slot za SIM,pre toga Bluetoothom prebacio kontakte sa mog telefona na novu karticu koju sam stavio u drugi telefon.Kad je auto ugasen,nece raditi ni taj broj (bice nedostupan)tako da sam sa nove kartice preusmerio pozive na moj telefon  a pozive kad sam u kolima preusmerio na novu karticu.Malo je komplikovano,imacu dva razlicita broja,sa novog cu zvati ako zatreba.

« Zadnja izmjena: Srpanj 11, 2019, 19:13:39 od Nensi »

Offline mara-

• RCZ
  • 307
« Odgovori #37 u: Srpanj 12, 2019, 20:48:33 »
Ja znam da se kod mene na RT3 vidio datum, ali u 307. Dok recimo sad na novom 308, 2015. godina, se isto ne vidi, što je baš glupo.

Što se tiče senzora, zaboravi tu dijagnostiku u autu, moraš pravu spojiti. Ako jedan senzor nije ispravan, sistem nikako ne radi.

Offline Nensi

• Forumaš
« Odgovori #38 u: Srpanj 16, 2019, 20:04:20 »
Malopre sam provalio da kad iskljucim radio pritiskom na levo dugme navigacije,na zaslonu se pojavi datum.Cim ukljucim radio,umesto datuma  stoji naziv stanice .Sto se senzora tice,skinem centralu sa bratove 407-ice,restajling model,ima dodatni konektor za prikaz udaljenosti do prepreke u bojama,prikljucim ga na moj auto sa dva konektora koja imam,bez ovog za vizuelni prikaz,ne radi.Vratim bratov na njegov auto,pobrljaveli senzori,rade ali kasne sa signalom.Sad cu i njegove morati popravljati.Sta se desilo,Bog zna. :tup: