Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Peugeot 3008 1.6 e-hdi , rad sustava start/stop  (Posjeta: 10073 vremena)

Offline nibleri

• Forumaš
  • Auto: 3008 bluehdi
Odg: Peugeot 3008 1.6 e-hdi , rad sustava start/stop
« Odgovori #20 u: Listopad 24, 2017, 22:33:10 »
pozdrav

danas sam kupila 3008 sa bluehdi motorom i koliko sam primjetila za kratko vrijeme vožnje kod mene se "gasi motor" kad stanem i kada mjenjač izbacim iz brzine, tj kad je u leru

ukoliko držim auto u brzini sa stisnutim kvačilom motor i dalje "normalno" radi

jes da sam presla sveka 35 kilometara danas ali to je moje saznanje

Livaja

• Gost
« Odgovori #21 u: Studeni 29, 2017, 12:36:14 »
pozdrav

danas sam kupila 3008 sa bluehdi motorom i koliko sam primjetila za kratko vrijeme vožnje kod mene se "gasi motor" kad stanem i kada mjenjač izbacim iz brzine, tj kad je u leru

ukoliko držim auto u brzini sa stisnutim kvačilom motor i dalje "normalno" radi

jes da sam presla sveka 35 kilometara danas ali to je moje saznanje

Tako radi, ako ne pustiš kuplung (bez obzira jeli u brzini ili ne) neće se ugasiti motor. Ja imam na službenom autu Start/Stop i nekako sam se navikao na taj detalj. Ne smeta mi što se gasi po optrebi.

Offline nibleri

• Forumaš
  • Auto: 3008 bluehdi
« Odgovori #22 u: Rujan 01, 2019, 11:21:34 »
Već neko vrijeme mi je isključen eko mod bez moje volje tako da nema funkcije start stop sistema
Čitam da se spominje e Booster pa me zanima dali je to mogući uzrok tj istrošenost istog

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
« Odgovori #23 u: Rujan 01, 2019, 17:50:31 »
Prvo i osnovno je provjera akumulatora. Bilo koja opremljenija prodavnica akumulatora može testirati ispravnost i kapacitet istog.

Lično, ja bih to trajno isključio da mogu, tj. nabaviću sa eBay uređaj koji za mene gasi, jer je to kod automatika blaga katastrofa, non-stop se gasi, stanem na raskršću da se uključim, on se ugasi.

Offline Lukas

• 208
  • **
  • Auto: Peugeot 308 HDI 130 S&S
« Odgovori #24 u: Rujan 02, 2019, 07:31:17 »
Moguće je, U svakom slučaju otiči kod ovlaštenog da ti pogledaju ako ti S&S sustav treba. Mislim ...sa eko strane je blje da se gasi, manje zagađuješ (znam da će me neki popljuvat radi toga, ali da....meni je do ekologije stalo, moja djeca i ja udišemo taj zrak, što je zagađeniji, to smo svi bolesniji...znam da većina tako ne gleda, ali jbga...njihov problem). Sustav čim ima neku od grešaka ili nisu zadovoljeni određeni uvijeti u vožnji, sustav neće raditi.  :french: