Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: 205 čudan problem  (Posjeta: 8925 vremena)

mickez

• Gost
205 čudan problem
« u: Kolovoz 19, 2015, 16:58:33 »
Žao mi je što je prvi post na forumu posvećen jednom neuobičajenom problemu. Pezoic ide sjajno, i vratio sam se s mora njime prije par dana. Na putu se ponaša odlično ali nakon stotinjak kilometara u konstantnoj vožnji pojavi se zvuk kao da nešto melje ili struže...pogotovo se zvuk pojača kad ubrzavam u četvrtoj ili petoj brzini ili kada su krivine na uzbrdici. Isto se pojavi ili pojača kada motam volan u krivinama ili kada se auto malo naginje. Stigao sam sa puta, parkirao i sutradan se auto potpuno normalno ponašalo...nikakvih zvukova. Odem juče ponovo na neki put od 200 km u oba smjera. U povratku se ponovo pojavio taj zvuk....auto prenoćio i danas se normalno vozi. Majstori me gledaju blijedo :) Uglavnom, zvuk nema veze sa motorom niti njegovim priključnim elementima. zvuka nestane kada npr. na 80 km/h izbacim iz brzine u ler...zanima me da li se iko susreo sa sličnim problemom. Radi se o pug.u 205 dizelu

Offline ptica

• Član kluba
  • 508
  • peugeot je automobil za prijevoz ljudi
  • Auto: PEUGEOT 205 GR
Odg: 205 čudan problem
« Odgovori #1 u: Kolovoz 20, 2015, 22:14:30 »
ako ne zuji kada ga izbaciš u ler onda bar nije lager kotača.
Pogledaj poluosovine.

Dadox

• Gost
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2015, 13:34:51 »
diferencijal?

Miro405

• Gost
« Odgovori #3 u: Rujan 04, 2015, 00:32:52 »
neki lezaj u getribi...

mickez

• Gost
« Odgovori #4 u: Rujan 11, 2015, 20:23:55 »
Riješio sam problem....zglob poluosovine...lijevi..fabričke ugradnje. Nakon godina eksploatacije mast je iščeznula, pa se prilikom većih brzina zagrijavao i čuo. Podmazao sam ga i za sad se ne čuje, ali je pred mijenjanjem.