Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: Centralna brava/Daljisko zakljucavanje  (Posjeta: 12945 vremena)

MxelA

• Gost
Centralna brava/Daljisko zakljucavanje
« u: Rujan 14, 2014, 11:50:53 »
Pozdrav,

Imam mali problemcic, sa centralnom odnosno daljiskim zakljucavanjem.

Naime desava mi se ponekad da kad na kljucu stisnem zakljucavanje on odradi zakljucavanje i otkljuca. Ponovim opet i isto se desava. Zakljucam auto tako sto stavim kljuc u vrata i zakljucam normalno :neznam:

Je li neko imao slicnh problema pa da mi kaze sta bi miglo da bude.

Hvala.

Offline BorisL

• RCZ
  • Auto: Clio IV
Odg: Centralna brava/Daljisko zakljucavanje
« Odgovori #1 u: Rujan 14, 2014, 11:57:04 »
Prvo probaj zamijeniti bateriju, možda ona radi kakav kratki spoj a drugo je da ti je vjerojatno riknuo mikro prekidač u ključu.
Ako imaš lemilicu i malo znanja elektronike možeš mikro prekidače naručit preko e bay-a i zamijeniti to sam

MxelA

• Gost
« Odgovori #2 u: Rujan 14, 2014, 13:20:41 »
Da, zaboravio sam napomenuti da sam promjenio bateriju,... znaci mikro prekidaci...

Hvala, pogledacu na ebay-u

Offline BorisL

• RCZ
  • Auto: Clio IV
« Odgovori #3 u: Rujan 14, 2014, 15:25:17 »
Da, zaboravio sam napomenuti da sam promjenio bateriju,... znaci mikro prekidaci...

Hvala, pogledacu na ebay-u
Ako imaš kakav univerzalni instrument onda možeš ispitati kaj se događa sa mikro prekidačima.
Nadam se samo da nije nešto do centrale

Nightrider

• Gost
« Odgovori #4 u: Rujan 14, 2014, 19:10:10 »
Probaj zaključati sa ključem ručno ali na suvozačevim vratima, probaj nekoliko puta i reci ovdje situaciju.

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
« Odgovori #5 u: Rujan 14, 2014, 20:34:35 »
Nema 307 na desnoj strani za ključ.

Offline 9a6nse

• 308
  • Auto: Peugeot 406 ST 2.0 16V 97kw
« Odgovori #6 u: Rujan 15, 2014, 07:21:16 »
To se zna dešavati ako nisu neka vrata do kraja zatvorena, pa djeluje kao upozoravajuće sredstvo. Kontroliraj mehaniku brava na vratima  haubi.

Offline silentshoot

• Član kluba
  • RCZ
« Odgovori #7 u: Rujan 15, 2014, 09:40:26 »
Meni je tako bilo kada mi je baterija bila loša, ali i ovo je točno,ako neka vrata nisu dobro zatvorena zna se to događati. Možda ti je neka bravica otišla pa se zato događa, ili čak možda od bunkera, što nije da 307-ice imaju problem s bravom na bunkeru?

MxelA

• Gost
« Odgovori #8 u: Rujan 15, 2014, 09:55:26 »
Imam osjecaj da je neka brava na vratima samo ne znam koja, a mozda i nije. Fora je sto kad se to dogodi (zakljuca i odkljuca) udjem u auto i pritisnem dugme za zakljucavanje na centralnoj tabli (kod prekidaca za sva cetiri zmigavca) isto se desava (otkljuca i zakljuca). Jedino pomaze da zakljucam kljucem na vratima...  :hm:

Ne znam koji mu je...

Offline denisp206

• Administrator
  • RCZ
  • Auto: 206 RC
« Odgovori #9 u: Rujan 15, 2014, 10:00:24 »
odspoji djekove od vratiju...jedan po jedan pa budes vidio koja te zezaju..barem sam ja tako skuzio kod frendove 206
MIRO je kriv da nemam fensi - šmensi potpis!!!!

MxelA

• Gost
« Odgovori #10 u: Rujan 15, 2014, 15:24:24 »
Gde se nalaze dzekovi???

Nightrider

• Gost
« Odgovori #11 u: Rujan 15, 2014, 18:17:35 »
Nema 307 na desnoj strani za ključ.

Ajde onda zaključavaj/otključavaj ručno vrata na vozačevoj strani I reci oće li biti problema.

MxelA

• Gost
« Odgovori #12 u: Rujan 16, 2014, 08:18:28 »
Ajde onda zaključavaj/otključavaj ručno vrata na vozačevoj strani I reci oće li biti problema.

Nece. Otkljuca i zakljuca normalno. Ali kasnije se opet desi da preko daljinskog nemogu zakljucati :-/

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #13 u: Rujan 16, 2014, 15:35:39 »
A da lki na ključ zaključa , ako su jedna vrata otvorena?

MxelA

• Gost
« Odgovori #14 u: Rujan 16, 2014, 16:55:32 »
Ne znam, provjericu...

Kada su jedna vrata otvorna ne mogu da zakljucam kljucem na bravi... Pokusa zakljucati i odkljuca...
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2014, 17:39:19 od Miro1.1 »

Nightrider

• Gost
« Odgovori #15 u: Rujan 16, 2014, 19:04:30 »
Jok. Vjerojatno je problem mikroprekidač u vozačkoj bravi. Da ima cilindar za ključ na suvozačkim vratima odmah bi to mogao isprobati.... Skini tapicirung vozačkih vrata i skini đek sa brave, onda zaključaj auto preko gumba na centralnoj konzoli da vidiš kak će se ponašati.

Offline domy_os

• Član kluba
  • RCZ
  • Auto: Honda Civic 9th Gen
« Odgovori #16 u: Rujan 17, 2014, 00:03:22 »
Imam osjecaj da je neka brava na vratima samo ne znam koja, a mozda i nije. Fora je sto kad se to dogodi (zakljuca i odkljuca) udjem u auto i pritisnem dugme za zakljucavanje na centralnoj tabli (kod prekidaca za sva cetiri zmigavca) isto se desava (otkljuca i zakljuca). Jedino pomaze da zakljucam kljucem na vratima...  :hm:

Ne znam koji mu je...

Pa na ekranu se vidi koja vrata su otvorena...

MxelA

• Gost
« Odgovori #17 u: Rujan 21, 2014, 14:23:24 »
Jok. Vjerojatno je problem mikroprekidač u vozačkoj bravi. Da ima cilindar za ključ na suvozačkim vratima odmah bi to mogao isprobati.... Skini tapicirung vozačkih vrata i skini đek sa brave, onda zaključaj auto preko gumba na centralnoj konzoli da vidiš kak će se ponašati.

Upravu si. Danas sam uhvatio suncan dan i slobodnog vremena i skinuo tapacirung otkopcao dzek sa brave i gle cuda. I normalno sve radi :). Znaci mikroprekidac. E sad pitanje kako ovo popraviti? U ovlastenom servisu ili mogu i sam. Gde se nalazi uopste taj mikroprekidac?

U svakom slucaju hvala na sugestijama. Sad znam sta je problem...

Nightrider

• Gost
« Odgovori #18 u: Rujan 21, 2014, 14:41:54 »
Upravu si. Danas sam uhvatio suncan dan i slobodnog vremena i skinuo tapacirung otkopcao dzek sa brave i gle cuda. I normalno sve radi :). Znaci mikroprekidac. E sad pitanje kako ovo popraviti? U ovlastenom servisu ili mogu i sam. Gde se nalazi uopste taj mikroprekidac?

U svakom slucaju hvala na sugestijama. Sad znam sta je problem...
Nema na čemu.
E sada dalje bi ti lagao ako išta pričam. U teoriji- ako se može brava raskopati,skini ju, otvori i budi pažljiv kako gdje stoji,
mogu biti 3 problema, motoric pregorio, mikroprekidač ne radi, ili se samo radi o odlemljenoj žici/spoju. Ovo treće je najlakše, lemilica u ruke, opleti po spoju koji je u prekidu i ostale spojeve pojačaš.
Ako se ne može otvoriti brava, idi na autootpad ili oglasnik i uzmi polovnu bravu, sigurno je jeftinije nego nova.

Offline 9a6nse

• 308
  • Auto: Peugeot 406 ST 2.0 16V 97kw
« Odgovori #19 u: Rujan 22, 2014, 15:22:45 »
Mikroprekidač ti bude na zglobu između šarki na vratima koji drži vrata da se ne zatvaraju. Prati žice i ne možeš fulati.