Peugeot Klub Hrvatska

Autor Tema: ledice umjesto 21/5w halogenih dnevnih svjetala  (Posjeta: 6054 vremena)

Moby2002

• Gost
ledice umjesto 21/5w halogenih dnevnih svjetala
« u: Lipanj 27, 2014, 20:27:51 »
Odlucih se za to. Pratio sam uputstva lika sa foruma: http://www.peugeotforums.com/forums/3008-45/replacing-daytime-running-lamps-23483/index4.html

Polomih ruke, izgrebah se sav...ali stvar radi :-)
Uzeo sam g4 lampice sa ebaya, 10 kn komad...ali ledice su na autu ;-)

Offline Miro1.1

• Predsjedništvo
  • RCZ
    • Galerija auta
  • Auto: 207 Sportium 1.4 VTi, 308 Envy 1.4 VTi
Odg: ledice umjesto 21/5w halogenih dnevnih svjetala
« Odgovori #1 u: Lipanj 28, 2014, 10:21:55 »
Šteta kaj nisi malo poslikao .... sad se samo nadaj da nisu loše kvalitete pa počnu blicati i naravno da ne naiđeš na kretena na tehničkom. Jučer ispred mene srušio lika zbog LED pozicija. Kao nije tvornička ugradnja, prejako svijetlo bla bla......O stručnosti dovoljno govori da je za moj auto tvrdio da je prednji kraj nekako "prenizak"  :D:
Nije bitno koji auto voziš, ako je taj auto Peugeot.

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #2 u: Lipanj 28, 2014, 20:52:58 »
Na auto , kao dodatnu ugradnju ili modifikaciju, ne bi smio ugraditi ništa što nema odobreni certifikat od CVH. Odnosno prije ugradnje je poželjno kontaktirati CVH pa će ti reči što se smije ili ne te kakav je postupak pri regi.

Bio sam prisutan kad su srušili njofru jer je ugradio Remus auspuh.
Imao je  Certifikat iz EU kao odobrenje za  ugradnju na njegov tip vozila. Sve zabadava. Da bi prošao mora ishoditi Odobrenje - certifikat iz CVH.
Isto tako ..u RH možete prodavati sve i svašta i kupovati isto, ali ugradnja na vozilo samo po izvršenom atestu.
Bilo bi pošteno da  firma napravi atest za dijelove koje prodaje u RH, a ovako ispadne da kupujemo mačke u vreči...

Offline Žiga

• RCZ
  • Auto: Peugeot 308 T9
« Odgovori #3 u: Lipanj 29, 2014, 00:26:44 »
Pa koji ku*ac prodaju auspuhe, Xenone, spojlere i slične ako se isti ne smiju montirati po zakonu????

Offline mara-

• RCZ
  • 307
  • Auto: Pežo 307
« Odgovori #4 u: Lipanj 29, 2014, 02:37:02 »
Dosta toga može uz atest. Xenoni ne. A ledice ne bi nikako trebale biti problem.

Offline Slani

• RCZ
  • Auto: Peugeot 206 -1.1 , 308-1.6VTI. OBA DVA NA PLIN.
« Odgovori #5 u: Lipanj 29, 2014, 09:16:15 »
Trgovci su tu da prodaju i pokupe lovu za naše muzičke želje.
Zakon piše i provodi CVH..
Mara kaže - dosta toga može uz atest.
To je istina, ali glupo mi je da za svaku sitnicu plačam atest i povlačim se po stanici za TP , a u isti čas nisam siguran da će mi preinaka biti i odobrena.

Npr. Imam na autu gume 205/55 16 i dodatno sam si upisao sve dimenzije koje smijem ( po tvorničkom podatku , ali uz odobrenje CVH ! ).
Tako sam upisao i 195/65 15,  ALI pitam mogu li upisati i 195/55 15 ( jer sam zimske mogao nabaviti zabadava) kažu: Kupite , montirate , dođete na atest ( platite ( slikanje auta, guma i bla,bla )) pa onda to šaljemo u CVH pa, ako oni odobre upis onda se opet vidimo..... meni to izgleda kao mužnja love i mog vremena pa sam odustao.
Da ne prićam kako Slovenci i ostali u EU traže dlaku u jajetu pri kontroli vozila tako da je neupisane gume bolje ostaviti doma(provjereno) , a za svjetla i ostale đinđuve ne znam....

Moby2002

• Gost
« Odgovori #6 u: Srpanj 11, 2014, 15:37:02 »
uglavnom, ledice trajale tocno tjedan dana...drek sa ebaya...nikad vise :-)
prevec posla za nista
sad su original halogene opet gore

Offline Livaja

• 208
  • **
  • Auto: Renault Scenic II
« Odgovori #7 u: Studeni 29, 2017, 21:48:00 »
uglavnom, ledice trajale tocno tjedan dana...drek sa ebaya...nikad vise :-)
prevec posla za nista
sad su original halogene opet gore

Nedavno sam sebi mislio staviti dnevna LED svjetla, i trgovac me oddgovorio. Kaže ne stavljaj to, niti dobro svijetle nit su trajne kako se priča. Na kraju mi kaže jedino na mjesto maglenki, čisto fore radi. Odustao sam.

Offline sta

• 308
  • Auto: 308 1.6 VTi
« Odgovori #8 u: Veljača 22, 2018, 18:11:59 »
Evo da se i ja malko ubacim na 308ici prošlo ljeto sam nabavio ledice za prednje farove Osram LEDriving Premium P21/5W (BAY15D) i iskreno jako sam zadovoljan sve si razmišljam da ubodem i za zadnja svjetla, ali malko su skuplje pa nikako da dođu na red.... evo i link:
https://www.mk-led.hr/shop/httpwww-osram-comosram_comproductslampsvehicle-and-bicycle-lightingcarsled-signal-and-interior-lampsledriving-p215w-premiumindex-jsp/#prettyPhoto

Offline Brzi

• SR1
  • *
  • Auto: 307 2.0 xs hdi 90 ks 307 2.0 xsi hdi 136 ks 206 1.4 xs hdi
« Odgovori #9 u: Travanj 10, 2019, 14:49:54 »
Evo da se i ja malko ubacim na 308ici prošlo ljeto sam nabavio ledice za prednje farove Osram LEDriving Premium P21/5W (BAY15D) i iskreno jako sam zadovoljan sve si razmišljam da ubodem i za zadnja svjetla, ali malko su skuplje pa nikako da dođu na red.... evo i link:
https://www.mk-led.hr/shop/httpwww-osram-comosram_comproductslampsvehicle-and-bicycle-lightingcarsled-signal-and-interior-lampsledriving-p215w-premiumindex-jsp/#prettyPhoto

Imas sliku kak izgleda dok svijetli?ja sam kupio auto sa nekim Kinezima pa počeli blicati nakon par mjeseci pa to izvadio van.